Ilex crenata 'CONVEXA'

Ilex crenata
Ilex crenata 'CONVEXA'
cesmína vroubkovaná
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.3-1.8m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Kultivar japonské cesmíny vroubkované „Convexa“ je velmi oblíbeným keřem bonsaistů a zahradníků, kteří jej rádi tvarují a vystříhávají z něj roztodivné tvary. Oproti původnímu druhu je méně vzrůstná a o dost hustší a kompaktnější, takže po jakémkoli řezu spolehlivě obrazí a nezanechá prázdné místo. Listy jsou drobné, 1-2 cm dlouhé, lesklé, sytě až tmavě zelené listy podobné buxusům, ale kraje jsou stočené směrem dolů. Nejedlé plody jsou drobné, lesklé, černé kuličky a přestože bývají hojné, díky své barvě ta již tmavém keři nejsou příliš nápadné. Roste vcelku bujně a hustě, lze jakkoli stříhat a tvarovat od jara až do poloviny léta. Je nenáročná, snáší téměř každou půdu, pokud bude vlhká. Ideální půda je mírně kyselá a vlhká, propustná, přiměřeně živná. Máte-li rostlinu stříhanou jako bonsai nebo do určitého tvaru, doporučujeme ji v tuhých zimách zakrýt netkanou textílií, abyste se vyhnuli možnému spálení vrchní vrstvy listů. V zimě, není-li zmrzlá zem, zalévejte!
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Ilex crenata výška 60-80 cm, šířka 15-20 cm
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Ilex crenata výška 60-80 cm, šířka 15-20 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Ilex (maximowicziana var.kanehirae) IMPALA®
Ilex crenata 'ELLIPTA ELEGANS'
Ilex crenata 'FarrowSK6' PATTI O®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.