Hibiscus x Summerific® 'BERRY AWESOME'

Hibiscus x Summerific®
Hibiscus x Summerific® 'BERRY AWESOME'
hybridní ibišek bahenní
VZRŮST vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.3-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-1.8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová až lila až červená
DOBA KVETENÍ srpen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
Exotika
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Bahenní ibišky a jejich kříženci jsou nesmírně populární rostliny poslední doby. Jedná se trvalky se silnými, u země částečně dřevnatými stonky a velkými, tropicky vyhlížejícími, barevnými květy. Americká firma Proven Winners®, vyhledávající pouze odolné a spolehlivé rostliny do zahrad, přišla v roce 2017 s novou sérií bahenních ibišků od různých šlechtitelů. Pod názvem Summerific® propaguje unikátní kousky těchto fantastických trvalek, každý jinak vybarvený v květu a atraktivní listem.

Bahenní ibišek Berry Awesome je výjimečná odrůda s barvou květu, kterou byste jen ztěží na jiném ibišku hledali. Asi jako když v létě rozmixujete borůvky s malinami a zalijete smetanou. Tak zajímavě pastelově lila až ovocně růžově jsou vybarvené květy, jejichž středům dominuje zářivě červené oko a dlouhý pestík s množstvím béžově nažloutlých tyčinek a sytě růžovou bliznou na vrcholu. Okvětní plátky jsou zvlněné až jemně řasené u okrajů a šířka květu dosahuje až 20 cm. Kvete od srpna do září či října - čím starší rostlina a čím více hnojíte, o to více poupat a květů utvoří.

Opadavé listy jsou tmavě zelené s červenou žilnatinou, dělené do tří částí s výrazně protáhlou špičkou jako některé javory, a řapíky a stonky mají červený nádech. Listy se na podzim mění do jantarově oranžové a žluté. Výška rostliny dosahuje až 1,5m na výšku a kolem 1,8m do šířky. Roste rychle a rok od roku nabízí násobné množství stonků.

Odrůdu Berry Awesome vyšlechtil jako křížence mezi odrůdami Crown Jewels a Cranberry Crush šlechtitel trvalek a ibišků Hans. A.Hansen ze školky Walters Gardens v americkém Zeelandu ve státě Michigan v roce 2011. Křížením ibišků se zabývá od roku 2011 a do roku 2018 již patentoval 9 různých odrůd. Tato má číslo patentu PP27936 a byl vydán roku 2017.

Bahenní ibišek pěstujte v běžné zahradní půdě, která bude vlhká až mokrá. Má rád plné slunce a zvládne i polostín v případě, že bude mít minimálně 4 hodiny ostrého přímého slunce denně. Vyžaduje zejména v suché v sezóně vydatnou zálivku a hnojení zaměřené na tvorbu květů. Hnojení ukončete na konci září a zálivku omezte, jakmile přestane kvést. Jílovitá půda mu nevadí, pokud nevysychá, brzy si na ni zvykne a bude za ni spokojenější než za suchou písčinu. Na jaře po odeznění mrazů odřežte všechny loňské stonky cca 7 cm nad zemí a počkejte na nové rašení, které je z přízemní části zdřevnatělých stonků. Raší velmi pozdě, často až v druhé polovině května. Mrazuvzdorný do min. -34°C. Doporučujeme pěstovat jej neustále zamulčovaný – v sezóně pro zadržení vlhkosti a na zimu pro ochránění krčků loňských stvolů, z jejichž spodních bází bude na jaře rašit. Během suchých zim je dobré občas zalít, aby dužnaté kořeny přes zimu nevyschly.

Poslední revize 09-09-2018.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Hibiscus x Summerific®
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Hibiscus x Summerific®
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Hibiscus x 'FANTASIA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.