Miscanthus sinensis 'EMPMIS01' RED CLOUD®

Miscanthus sinensis 'EMPMIS01'
Miscanthus sinensis 'EMPMIS01' RED CLOUD®
ozdobnice čínská
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ vínová
DOBA KVETENÍ srpen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Bambusy a trávy
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Máte-li rádi okrasné trávy, budete nadšení. Nemáte-li je rádi, teď si je zamilujete. Piet Bron z nizozemské školky Empho v roce 2016 představil jejich obrovskou chloubu, odrůdu ozdobnice čínské nazvanou RED CLOUD®, kterou vyselektovali v roce 2010 mezi mnoha adepty na lepší a kvalitnější odrůdy. Rázem se stala velmi úspěšnou a na prestižním veletrhu novinek Plantarium roku 2016 získala skvělou bronzovou medaili.

RED CLOUD® je překrásná a kompaktní ozdobnice čínská, která nabízí unikátní převislý květ. V polovině léta se na vrcholech asi metr vysokých stonků rozevírají bohatá květenství lesklých, sytě vínově červených květů, které netrčí k nebi jako většina ostatních odrůd, ale malebně převisají. Koncem léta květy začnou tvořit semena, květenství se otevírá do ochmýřených větviček a barvu mění do stříbrné. Velkou výhodou je brzké kvetení, takže už v srpnu si užíváte sytě probarvených květů. Zaschlá květenství je nejhezčí na rostlině nechat jako parádu přes celou zimu.

Listy jsou jemné, podobně úzké jako například na odrůdě Gracillimus, dorůstají kolem jednoho metru do výšky a celé rostlině propůjčují vzdušný, nadýchaný charakter. Trs je pevný, vzpřímený ale nikoli strnulý a ve větru se hýbe. RED CLOUD® je ceněná pro nízký růst a pomalé rozrůstání, takže vás ze zahrady nevystěhuje.

Ozdobnice nejsou náročné na půdu, pouze nesnáší mokrou nebo vododržnou zem. Překvapivě dobře si poradí s jílovitou půdou, pokud rostlina před zakořeněním neshnije vlivem dlouhodobého mokra. Daří se jim na slunných a výhřevných stanovištích nebo v mírném polostínu. Na zimu je ideální svázat staré listy do snopu a zjara před řasením ale až po mrazech zastřihnout na cca 10-20 cm nad zemí. Mrazuvzdornost doposud ověřená do min. -26°C.

Poslední revize: 23-09-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Miscanthus sinensis 'EMPMIS01' RED CLOUD®
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Miscanthus sinensis 'EMPMIS01' RED CLOUD®
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Miscanthus sinensis 'EMPMIS01' RED CLOUD®
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Miscanthus sinensis 'GRACILLIMUS'
Miscanthus sinensis 'RED CHIEF'
Miscanthus sinensis 'FLAMINGO'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.