Festuca glauca 'Casblue' INTENSE BLUE®

Festuca glauca 'Casblue'
Festuca glauca 'Casblue' INTENSE BLUE®
kostřava sivá
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.3m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ modrostříbrná
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Bambusy a trávy
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Kostřava sivá je jednou z oblíbených nízkých trav tvořících pěkné bochánky s tenkými listy většinou modravé barvy. Rostlina s listy není vysoká, mívá pouze kolem 20 cm výšky, ale pokud vytvoří květy, jejich stonky dosahují - podle odrůdy - až 40 cm. Po odkvětu je můžete odřezat, pokud vás barva listů zajímá více.

INTENSE BLUE® je výrazně vybarvená odrůda kostřavy sivé z Nizozemí, kdy své síly spojili specialisté na okrasné trávy Allure Tuinplanten a Amigra. Pochází z roku 2005 a představena byla poprvé roku 2008. Rostlina vytváří extrémně bohaté a souměrně tvarované trsy plné tenkých listů svítivě modrostříbrné barvy. Jejich odstín přímo vybízí ke kombinaci s jinak vybarvenými nízkými keříky jako např. leukotoe (červené), hebe (šťavnatě zelené), zlatolisté odrůdy rákosovky nebo jinak vybarvené půdopokryvné jalovce. Jako podklad doporučujeme přednostně tmavší materiál typu jemného mulče ze sytě hnědé piniové kůry. Ve světlých kamínkách, které se často k okrasným trávám používají, by barva poněkud zanikla. Velmi efektní je i do květináčů, kde konce listů malebně přepadají přes okraj nádoby.

Rostlina je neopadavá, ale po horší zimě mohou být některé listy nevzhledné. Nestříhá se, ale zjara se opatrně vyčesává, abychom se zbavili starých listů. Poté, jakmile uvolníte prostor odstraněním sušiny, rychle raší do nové krásy.

Kostřava roste nejlépe na slunci v chudé, suché zemi. Jedná se o travinu velice náročnou na odvodnění půdy – v mokré či jílovité půdě bude zahnívat a odumírat hlavně z prostředku. Pokud se tak stane, trs vyjměte z půdy, rozdělte na zdravé sazeničky a znovu zasaďte. Půda by měla být neutrální až kyselá. Snáší mráz i vítr. Údaje o mrazuvzdornosti se liší, ale za suchých podmínek zejména v zimě se předpokládá odolnost až do cca -34°C.

Poslední revize 21-10-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Festuca glauca 'Casblue'
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Festuca glauca 'Casblue'
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Festuca glauca 'ELIJAH BLUE'
Andromeda polifolia 'BLUE LAGOON'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.