Weigela 'Slingpink' ALL SUMMER PEACH®

Weigela 'Slingpink'
Weigela 'Slingpink' ALL SUMMER PEACH®
vajgélie
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová až krémová až lososová
DOBA KVETENÍ květen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY toleruje (ale nevyžaduje) mokro
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Vajgélie ALL SUMMER PEACH® je další skvělý počin na poli zakrslých vajgélií a vyšlechtil ji Holanďan Gijsbertus Verhoef. Jedná se o křížence předchozí odrůdy ALL SUMMER RED® a nepojmenovaného semenáče. Patent získala v roce 2018 a má č. PP29149.

Květy jsou protáhle trubkovité, otevírají se z výrazně růžových poupat do smetanového základu s lososově růžovým přelivem v různé síle. Většinou zůstávají lehce přivřené a neotevírají se do klasické trumpetky. Objevují se asi od poloviny května a nejmohutnější kvetení se odehrává přibližně v polovině června po dobu jednoho měsíce. Následuje krátká pauza a od asi poloviny července nakvétá znovu, pozvolněji a pokračuje až do začátku podzimu. Tato odrůda zatím nevytvořila semena, ale zatím je příliš mladá, aby bylo možno zaručit správnost dosavadních zjištění. Opadavé listy jsou středně zelené, široce elipčité, mladé mají mírně červený přeliv a okraje.

Vajgélie ALL SUMMER PEACH® roste kompaktně a řadí se k zakrslým odrůdám. Dospělá výška i šířka nepřesáhne metr. Pokud byste chtěli vajgélii tvarovat, nejvhodnější řez je okamžitě po odkvětu, kdy odstraníte větve, které kvetly, o cca dvě třetiny, čímž podpoříte rašení nových letorostů, jež pokvetou bohatě v další sezóně. Vzhledem k dlouhé době kvetení se letní řez nedoporučuje, pouze můžete odstraňovat staré větve hlubokým řezem.

Vajgélie mají nejraději středně živné, mírně vlhké půdy a plné slunce. Dobře zvládají i těžké a lehce podmáčené půdy. Bujně rostoucí odrůdy se hodí do neformálních živých plotů a venkovských zahrad, stejně jako součást skupinových výsadeb na větších plochách. Kompaktní a zakrslé odrůdy lze kombinovat i s moderními rostlinami téměř jakéhokoli typu, často se pěstují i v ozdobných venkovních kontejnerech, ale kvůli nebezpečí zimního vyschnutí to nedoporučujeme. Mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize: 29-10-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Weigela 'MARJORIE'
Weigela florida 'Plangen' (syn. 'Piccolo') PINK POPPET
Weigela 'Tvp2' PICOBELLA ROSA
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.