Pinus strobus 'HILLSIDE WINTER GOLD'

Pinus strobus
Pinus strobus 'HILLSIDE WINTER GOLD'
borovice vejmutovka
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 6-12m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 4-6m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a zlatá
KATEGORIE KVĚT
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Borovice vejmutovky jsou oblíbené pro své měkké jehličí, které na rozdíl od ostatních jehličnanů máte chuť pohladit. Většinou jsou jehlice delší a mají nádech do stříbrna. Borovic se změnou barvy jehličí do žluté až zlatožluté na zimu je na trhu již několik. Většina z nich jsou malé odrůdy, ale pár jich je vzrůstných. Třeba jako tato Hillside Winter Gold (cca 1970), která byla dříve uváděná pouze pod jménem Winter Gold a dokonce ještě jednodušeji jako Helen.

Hillside Winter Gold pochází, jak už jméno napovídá, ze stejnojmenné školky Hillside Nurseries v americkém Lehightonu ve státě Pennsylvania, stejně jako řada dalších a úspěšných odrůd borovic vejmutovek (např. Globosa, Hillside Gem, Hillside Weeper nebo Millstream). Hlavním atributem je barva zimního jehličí - jakmile přijdou chladné podzimní dny, chlorofyl se schová pod zem do kořenů a na stromě zůstávají skvostné, sytě zlatavě oranžové jehlice až do příchodu teplého počasí zjara. Jehlice jsou měkké, 8-10 cm dlouhé a během sezóny jsou spíše světle zelené.

Roste rychle (30-40 cm za rok) do zaobleně pyramidálního tvaru a bez zásahu bývají mladší rostliny poměrně řídké. Pokud máte čas a ochotu se jí trochu věnovat, za pravidelný jarní střih se vám odvděčí krásně hustým keřem - stačí zjara, jakmile se objeví nové přírůstky koncem dubna či v květnu - tzv. svíčky, tyto zakrátit o polovinu, ještě než se proderou jehlice. Tím se růst zpomalí, konce několikanásobně zahustí a rostlina je dříve zaplněná. A díky omezené velikosti se vejde i do menší zahrady. Konečná výška stromu bez stříhání se pohybuje kolem 12m.

Vejmutovka, jako většina borovic, miluje slunná stanoviště a dobře propustné půdy, které nemusí být příliš živné. Hnojení není potřeba, pouze v případě žloutnutí čerstvých jehlic (chlorózy) dodejte do půdy železo. Dává přednost mírně kyselé až neutrální půdě. Vápenité podloží jí nebude svědčit. Nenáročná na údržbu. Až neuvěřitelně mrazuvzdorná do cca -40°C.

Poslední revize 10-09-2018.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2018 / únor 2019 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Pinus strobus výška 200-225 cm, šířka 90-100 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Pinus sylvestris 'AUREA'
Pinus nigra 'AUREA'
Pinus strobus 'LOUIE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.