Heuchera 'TNHEUFP' FOREVER® PURPLE

Heuchera 'TNHEUFP'
Heuchera 'TNHEUFP' FOREVER® PURPLE
dlužicha
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:purpurová a vínová
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ bílá až růžová
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Americká školka Terra Nova® Nurseries ve státě Oregon je jedna z nejdůležitějších šlechtitelských stanic několika trvalek, z nichž dlužichy hrají přední úlohu. Ke dnešnímu dni (4.1.2018) mají na svém kontě 67 odrůd této rostliny a další jsou zaručeně v procesu šlechtění, kterým se zabývá šlechtitelka Janet N.Egger. Při takovém množství už dá docela zabrat přijít na vhodné jméno pro nováčka a v tomto případě se všichni shodli na jednoduchém FOREVER® PURPLE, protože tahle fešanda je prostě 'Navždy purpurová'.

Dlužicha FOREVER® PURPLE je ze série FOREVER®, kam patří odrůdy se stabilní a málo proměnlivou barvou během celého roku na listech, které navíc skvěle odolávají běžným zimám, takže jsou pěkné po celý rok - další důvod pro FOREVER®. V tomto případě je barva nade vše okázalá - tmavě švestkově purpurová s výrazným, tmavým žilkováním. Listy jsou lesklé, dlanité a mají zvlněné lalůčky.

Květy jsou uspořádané v krátkých vrcholových latách na pevných, sytě rudých stoncích o výšce 30-40 cm. Jsou světlounce růžové až bílé a objevují se od poloviny jara do konce léta. Není problém stonky odřezat, pokud vám kvetení kazí dojem z atraktivních listů. Roste bujně do hustého, polehavého trsu a výborně zvládá úpal a horko. Odrůda byla patentována roku 2016 pod č. PP26358.

Dlužichy jsou nenáročné trvalky, spíše půdopokryvného rázu. Nejraději mají lehce přistíněná stanoviště a rovnoměrně vlhkou zem, která by měla být dostatečně živná – na pH půdy nezáleží. Ale s občasnou zálivkou snesou i plné slunce vyjma světlolistých odrůd, nejsou-li na slunce výslovně určené. Dají se pěstovat i ve stínu, kde budou jejich barvy méně výrazné. Na jaře odřežte všechny listy a nechte ji celou opětovně narašit pěknými, novými listy. Mrazuvzdorné jsou do cca -34°C a lze je pěstovat i ve venkovních kontejnerech.

Poslední revize 04-01-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Heuchera 'TNHEUFP' FOREVER® PURPLE
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Heuchera 'PLUM PUDDING'
Heuchera 'BLACK BEAUTY'
Heuchera 'Kiecakrul' MELTING FIRE
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.