Hydrangea arborescens 'Ncha3' RUBY ANNABELLE®

Hydrangea arborescens 'Ncha3'
Hydrangea arborescens 'Ncha3' RUBY ANNABELLE®
hortenzie stromečkovitá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ květen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Hortenzie stromečkovitá je poněkud zavádějící jméno, protože fakticky se stromkem nemá pranic společného, jelikož existuje JEN ve formě keře, alespoň prozatím. Jedná se o velmi odolnou rostlinu a jejím šlechtěním, zejména růžových odrůd se v USA věnuje Thomas Ranney z univerzity v Severní Karolíně od roku 2006. Prvním úspěchem byla pastelově růžová odrůda Pink Annabelle®, v USA prodávaná jako Invincibelle® Spirit. Měla menší květenství, což se mu podařilo vylepšit o šest let později odrůdou Invincibelle® Spirit II. Ať už to byla náhoda nebo záměr, zároveň s ní objevil i sytější variantu, která dostala jméno Invincibelle® Ruby a v Evropě se prodává pod obchodním označením RUBY ANNABELLE®. Patent č. PP28317 byl vydán roku 2017.

RUBY ANNABELLE® je kompaktní a sytě vybarvená odrůda hortenzie stromečkovité se sytě purpurově růžovými květy. Zatím je nejtmavší odrůdou na trhu, ale kdo ví, co budoucnost přinese. Květenství jsou polokulaté okolíky o šířce asi 12 cm, objevují se od konce května do začátku července, a pokud rostlinu ihned po odkvětu sestříhnete, vykvete koncem léta znovu. Opadavé listy jsou vejčité, středně až tmavě zelené (podle kvality půdy), spíše matné. Roste rychle, ale dorůstá se výrazně menší velikosti než její sestry - pouze kolem 60 cm výšky.

Díky své kráse stejně jako nenáročnosti na pěstování a všestrannému využití si rychle získává srdce pěstitelů a zahrádkářů po celém světě. Vysadit ji můžete téměř kamkoli krom tmavého stínu. Bude vypadat výborně umístěná samostatně, nebo vhodně včleněná mezi vyšší keře či jehličnany, které obohatí barvou květů a dlouhou dobou kvetení. Dokonce se vyjímá i v trvalkovém záhoně, kde v kombinaci s bochánkově rostoucími druhy rostlin nabídne pevnější architektonický prvek.

Každoroční jarní řez o více jak polovinu výšky zajistí kompaktní a silné rostliny pro nadcházející sezónu. Pěstovat jí můžete v téměř jakékoli propustné a vlhčí zemi, přednostně výživné, ale hnojení není nutné. Potřebuje častější zálivku v horkých měsících. Snáší jakoukoli světovou stranu a pH půdy. Je plně mrazuvzdorná min. do -40°C a výborně zvládá i pěstování v nádobách, pokud dodržujete zálivku.

Poslední revize 20-01-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hydrangea arborescens 'Ncha1' PINK ANNABELLE®
Hydrangea arborescens BELLA ANNA™ (Piiha-I)
Hydrangea arborescens 'Kolpinbel' MAGICAL® PINKERBELL
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.