Fraxinus pennsylvanica 'AUCUBIFOLIA'

Fraxinus pennsylvanica
Fraxinus pennsylvanica 'AUCUBIFOLIA'
jasan pensylvánský
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 10-15m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 5-7m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ +kombinovaná:žlutá a zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Jasan pensylvánský pochází ze Severní Ameriky, odkud postupně zdomácněl po celé Kanadě a USA snad jen s výjimkou nejteplejších oblastí. Jedná se o vysoký, rychle rostoucí strom s atraktivními listy, které jsou pro zajímavost významným zdrojem potravy pro některé druhy žab. U nás byl poprvé vysazen v roce 1835 a od té doby postupně zplaňuje na Moravě a v Polabí.

Aucubifolia je vzácná a výrazně vybarvená odrůda jasanu pensylvánského. Jeho lichozpeřené listy jsou složené z protáhle vejčitých lístků, jež vykazují naprosto stejné žlutozelené melírování jako strakaté stálezelené aukuby. Nese nápadné, tmavé, na dotyk sametové pupeny. Roste o něco pomaleji než základní druh, ale i tak očekávejte v úplně dospělosti velký strom. Tvoří zprvu vystoupavé, později široce oválné koruny a nepříliš tmavý stín.

Jasany snáší téměř jakýkoli půdní typ včetně těžké a jílovité. Přestože se má za to, že jasan snese nadměrné vlhko až dočasně mokro, při výsadbě nových stromů se vyhněte podmáčené zemi. Je možno jej jakkoli stříhat a řez, snáší i hluboký řez pro zmlazení. Plně mrazuvzdorný do min. -34°C (údajně až do -40°C).

Poslední revize 22-01-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Fraxinus pennsylvanica 'AUCUBIFOLIA' výška 40-60 cm, obvod kmene 4-6 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Fraxinus pennsylvanica 'SUMMIT'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.