Syringa pekinensis 'YELLOW FRAGRANCE'

Syringa pekinensis
Syringa pekinensis 'YELLOW FRAGRANCE'
šeřík pekingský
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ krémová
DOBA KVETENÍ červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Šeřík pekingský pochází ze severní Číny a dříve byl klasifikován jako poddruh šeříku japonského (s.reticulata). Jedná se o menší, většinou vícekmenný, vzpřímený stromek s hustou, oválnou až zakulacenou korunou. Pěstuje se pro bohaté kvetení i dekorativní olistění.

Květy jsou uspořádané v částečně vzpřímených latách a objevují se v červnu. Odrůda Yellow Fragrance byla vyselektována pro příjemnější vůni a o něco sytější barvou krémově bílých květů, ale žlutou opravdu nečekejte. Po květech následují nepříliš atraktivní tobolky s plody, které koncem sezóny zhnědnou a zdřevnatí a je běžnou praxí, že se stromek po odkvětu ostříhá, aby zůstal bez zaschlých semeníků.

Opadavé listy jsou široce vejčité, přišpičatělé, svěšené jako listy hrušní, sytě zelené a mírně lesklé. I zdálky je poměrně dobře vidět, jak uniformně jsou sešikované podél větví. Pekingský šeřík neroste moc rychle a má tak čas vytvořit pěkně stavěnou korunu.

Jako většina šeříků i tento zvládá mnoho typů půdy, ale nejhezčí bude v živné, dobře propustné a rovnoměrně vlhké půdě a na plném slunci. Je tolerantní vůči městskému znečištění a netrpí na choroby ani škůdce. Řez je možný a doporučuje se okamžitě po kvetení, aby mu stihla dozrát poupata na příští rok - kvete na loňském dřevě. Je velice mrazuvzdorný až do cca -40°C.

Poslední revize 22-01-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Syringa pekinensis 'YELLOW FRAGRANCE' výška 60-80 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Syringa vulgaris  'PRIMROSE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.