Syringa pekinensis 'YELLOW FRAGRANCE'

Syringa pekinensis
Syringa pekinensis 'YELLOW FRAGRANCE'
šeřík pekingský
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ krémová
DOBA KVETENÍ červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Šeřík pekingský pochází ze severní Číny a dříve byl klasifikován jako poddruh šeříku japonského (s.reticulata). Jedná se o menší, většinou vícekmenný, vzpřímený stromek s hustou, oválnou až zakulacenou korunou. Pěstuje se pro bohaté kvetení i dekorativní olistění.

Květy jsou uspořádané v částečně vzpřímených latách a objevují se v červnu. Odrůda Yellow Fragrance byla vyselektována pro příjemnější vůni a o něco sytější barvou krémově bílých květů, ale žlutou opravdu nečekejte. Po květech následují nepříliš atraktivní tobolky s plody, které koncem sezóny zhnědnou a zdřevnatí a je běžnou praxí, že se stromek po odkvětu ostříhá, aby zůstal bez zaschlých semeníků.

Opadavé listy jsou široce vejčité, přišpičatělé, svěšené jako listy hrušní, sytě zelené a mírně lesklé. I zdálky je poměrně dobře vidět, jak uniformně jsou sešikované podél větví. Pekingský šeřík neroste moc rychle a má tak čas vytvořit pěkně stavěnou korunu.

Jako většina šeříků i tento zvládá mnoho typů půdy, ale nejhezčí bude v živné, dobře propustné a rovnoměrně vlhké půdě a na plném slunci. Je tolerantní vůči městskému znečištění a netrpí na choroby ani škůdce. Řez je možný a doporučuje se okamžitě po kvetení, aby mu stihla dozrát poupata na příští rok - kvete na loňském dřevě. Je velice mrazuvzdorný až do cca -40°C.

Poslední revize 22-01-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Syringa vulgaris  'PRIMROSE'
Ligustrum japonicum 'KOREA DWARF'
Syringa reticulata 'CITY OF TORONTO'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.