Abies koreana 'BLUE EMPEROR'

Abies koreana
Abies koreana 'BLUE EMPEROR'
jedle korejská
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:modrozelená a zelená a modrostříbrná
KATEGORIE KVĚT
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany

Blue Emperor (Modrý císař) je další z atraktivních zakrslých korejských jedlí, co se vejdou do každé zahrádky. Roku 2002 ji představila anglická školka Kenwith Nursery. Nabízí okázale modrozelené jehlice a hustý a pomalý růst. A protože se jedná o korejskou jedli, rovněž i lákavě barevné šišky modrofialové barvy, které stojí vzpřímeně jako vojáci blíže konců větví v horních patrech rostliny.

Přirozeně (nejčastěji jako semenáč) tvoří poměrně symetrické keře či stromky s jedním terminálem jako imitace miniaturního vánočního stromku, ale často se setkáte i s ploše rozložitými rostlinami s více terminály (spíše roubované kusy). Svou dospělou výšku 3 metrů doroste za několik desítek let. Jako každý jehličnan i tuto jedli můžete zjara stříhat či tvarovat, ale vzhledem k pomalému růstu to nebývá nutné a možná ani žádoucí, když roční přírůstek bývá jenom 5-15 cm.

Korejská jedle miluje slunce a vlhko - na přímém slunci by jí neměly vysychat kořeny. Ideální je mírně až velmi kyselá, propustná zem, která nebude nikdy podmáčená. Můžete ji pěstovat i v polostínu. Dobře snáší vítr, silný mráz a exponovaná stanoviště. Nesnáší posypovou sůl. Plně mrazuvzdorná do min. -29°C a vhodná do nádob.

Poslední revize 24-01-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Abies koreana 'BLUE EMPEROR' výška 40-50 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Abies koreana 'BLAUER PFIFF'
Abies koreana 'MOLLI'
Picea pungens 'FAT ALBERT'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.