Abies koreana 'BLUE EMPEROR'

Abies koreana
Abies koreana 'BLUE EMPEROR'
jedle korejská
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:modrozelená a zelená a modrostříbrná
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany

Blue Emperor (Modrý císař) je další z atraktivních zakrslých korejských jedlí, co se vejdou do každé zahrádky. Roku 2002 ji představila anglická školka Kenwith Nursery. Nabízí okázale modrozelené jehlice a hustý a pomalý růst. A protože se jedná o korejskou jedli, rovněž i lákavě barevné šišky modrofialové barvy, které stojí vzpřímeně jako vojáci blíže konců větví v horních patrech rostliny.

Přirozeně (nejčastěji jako semenáč) tvoří poměrně symetrické keře či stromky s jedním terminálem jako imitace miniaturního vánočního stromku, ale často se setkáte i s ploše rozložitými rostlinami s více terminály (spíše roubované kusy). Svou dospělou výšku 3 metrů doroste za několik desítek let. Jako každý jehličnan i tuto jedli můžete zjara stříhat či tvarovat, ale vzhledem k pomalému růstu to nebývá nutné a možná ani žádoucí, když roční přírůstek bývá jenom 5-15 cm.

Korejská jedle miluje slunce a vlhko - na přímém slunci by jí neměly vysychat kořeny. Ideální je mírně až velmi kyselá, propustná zem, která nebude nikdy podmáčená. Můžete ji pěstovat i v polostínu. Dobře snáší vítr, silný mráz a exponovaná stanoviště. Nesnáší posypovou sůl. Plně mrazuvzdorná do min. -29°C a vhodná do nádob.

Poslední revize 24-01-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Abies koreana 'BLAUER PFIFF'
Abies koreana 'MOLLI'
Picea pungens 'FAT ALBERT'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.