Stewartia pseudocamellia

Stewartia pseudocamellia
Stewartia pseudocamellia
stewartie pseudokaméliovitá, pseudokamélie
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 4-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto

S neskutečným potěšením vám nabízíme další lahůdku kvetoucí v létě – dřevinu jménem stewartie kaméliovitá, tzv. pseudokamélie. Pochází z vlhkých lesů Asie (Japonsko, Čína, Nepál, Vietnam) a Severní Ameriky. Patří do stejné čeledi čajovníkovitých stejně jako kamélie a pravý čaj.

Hlavní atrakcí tohoto vyššího keře jsou květy. Objevují se od prvních opravdu teplých v červnu a nakvétají až do srpna. Jsou velmi podobné kaméliím, cca 6-7 cm široké, sněhově bílé s jasně žlutými tyčinkami uprostřed. Má opadavé, sytě zelené, poměrně tuhé listy, které se na podzim barví do úžasných odstínů zlaté, oranžové a purpurově červené. Působivá je i odlupující borka větví a kmenů.

Pseudokamélie nesnáší větrné pozice. Potřebuje propustnou, lehkou, mírně kyselou zem bohatou na živiny, neustále vlhkou. Roste pomalu a nemá ráda přesazování, takže jí najděte konečné místo a tam ji zasaďte na věky věků. Má ráda plné slunce nebo mírné přistínění na část dne. Plně mrazuvzdorná do -29°C.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Camellia japonica 'APRIL SNOW'
Stewartia monadelpha
Stewartia rostrata
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.