Pinus strobus 'LOUIE'

Pinus strobus
Pinus strobus 'LOUIE'
borovice vejmutovka
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:světle zelená a žlutá
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Borovice vejmutovky jsou oblíbené pro své měkké jehličí, které na rozdíl od ostatních jehličnanů máte chuť pohladit. Většinou jsou jehlice delší a mají nádech do stříbrna. Bývají velké i malé a dokonce i sloupovité.

Louie je moc pěkná odrůda borovice vejmutovky přibližně z roku 1990. Nalezl ji jako semenáč v americkém Vermontu Gregg Williams a v roce 1993 ji představila školka Kate Brook Nursery. Pokládá se za jednu z nejvydařenějších vyšších borovic se žlutými jehlicemi. Jako každá vejmutovka nese měkké, kratší jehlice než na základním druhu, jež jsou svěže zelené barvy v sezóně a od podzimu do jara žloutnou až zlátnou, aby nejkrásnější show nabídly v nejchladnějším období roku. Mladé rostliny po výsadbě mohou dočasně trpět na popálení žlutých jehlic, ale jakmile zakoření, problém zmizí a jsou po celý rok krásné.

Roste pomalu až středně rychle, přibližně 20-25 cm za rok do úzce kónického tvaru a výšky kolem 3-4m v zahradách a až 6m v parcích a arboretech při poloviční šířce. Vejmutovky dobře reagují na tvarovací řez a budou po něm o moc hezčí - uhlazenější, zejména když se s ním začne v mladém věku. Zalamování či odstraňování nových výhonu můžete provádět v polovině jara, řez již od konce zimy.

Vejmutovka, jako většina borovic, miluje slunná stanoviště a dobře propustné půdy, které nemusí být příliš živné. Hnojení není potřeba, pouze v případě žloutnutí čerstvých jehlic (chlorózy) dodejte do půdy železo. Dává přednost mírně kyselé až neutrální půdě. Vápenité podloží jí nebude svědčit. Nenáročná na údržbu. Plně mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 01-02-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pinus strobus 'HILLSIDE WINTER GOLD'
Pinus strobus 'GOLD PAINTED'
Pinus sylvestris 'MOSERI'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.