Ribes rubrum (BÍLÝ/WHITE)

Ribes rubrum (BÍLÝ/WHITE)
Ribes rubrum (BÍLÝ/WHITE)
bílý rybíz
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
Rybíz je známé a oblíbené bobulovité ovoce, pěstované zejména v Evropě. V mírných pásech Severní Ameriky a v Asie se pěstuje ve velmi malé míře. Plody jsou uspořádány v různě dlouhých hroznech a mají buď červenou nebo bílou barvu. Dozrávají v létě.

POPIS ODRŮD

Orion je česká odrůda rybízu s bílými plody. Hrozny jsou poměrně dlouhé, bobule střední, sladké až lehce sladkokyselé. Tvoří vzpřímené, pevné keře. Plodí bohatě a dozrává v polovině prázdnin. Velmi odolný houbovým chorobám.

Weisse aus Jüterborg je odrůda rybízu s bílými plody. Hrozny jsou středně dlouhé, bobule větší, sladké chuti pouze s lehkou kyselostí. Dozrává v polovině prázdnin.

Weisse Versailles je bílý rybíz z Německa a chlubí se dlouhými hrozny a bohatou plodností na nevelkých keřích dosahujících kolem 1,5m. Dozrává od poloviny července do konce srpna. Chuť je příjemně sladká, mírně výrazná.

White Hollander je středně raný, bílý rybíz s dlouhými hrozny sladkých plodů střední až velké velikosti. Odrůda je velice výnosná a dobře odolná běžným chorobám. Plodí od konce července.

Witte Parel je holandská odrůda bílého rybízu s chutnými, příjemně nasládlými plody bez kyselosti typické pro červený rybíz. Plody jsou pevné, v dlouhých hroznech a dobře se skladují např. mražením a vydrží dlouho v lednici. Keř je vzpřímený, hustě větvený.

Zitavia (Zlatava) je raný, bílý rybíz tvořící poměrně dlouhé hrozny sladkých plodů střední až velké velikosti. Odrůda je velice výnosná a roste silně. Je dobře odolný běžným chorobám.

PĚSTOVÁNÍ

Rybíz není náročný na pěstování. Postačí mu i chudší zem, ale nejlepší plody získáte v živné, dobře propustné, přednostně vlhčí zemi na plném slunci nebo částečném polostínu. Pěstuje se jako keř, stromeček, nebo se různě stříhá pro snazší sběr = atraktivní formou je vyvazování do plochých vějířů. Od poloviny jara do začátku léta mohou trpět na nálety mšic. Jejich přítomnost poznáte zkrabacenými listy. Včas rostlinu ošetřete, nejraději nějakým biologickým přípravkem, protože už od poloviny léta dozrávají plody. Řez je možný na konci zimy a pro dobrou úrodu a neustále zmlazování keře se doporučuje odstraňovat 3leté a starší pruty. Plodí okamžitě a plné plodnosti se dočkáte cca 3.rokem od výsadby. U nás plně mrazuvzdorný.

Poslední revize 12-02-2011; 03-02-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Ribes rubrum (BÍLÝ/WHITE) Witte Parel bílý
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU
Ribes rubrum (BÍLÝ/WHITE) Lubawa růžový vk 60
Český výpěstek
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Ribes rubrum (BÍLÝ/WHITE) Weisse Versailles bílý vk 60
Český výpěstek
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Ribes rubrum (BÍLÝ/WHITE) Weisse Versailles bílý vk 60
Český výpěstek
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Ribes rubrum (BÍLÝ/WHITE) Witte Parel bílý
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.