Miscanthus sinensis 'LITTLE ZEBRA'®

Miscanthus sinensis
Miscanthus sinensis 'LITTLE ZEBRA'®
ozdobnice čínská
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.8-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ +kombinovaná:zelená a krémová
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ vínová
DOBA KVETENÍ srpen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Bambusy a trávy
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Ozdobnice čínská Little Zebra® se označuje za zakrslou varianta starší odrůdy Zebrinus, přestože s ní nemá společnou historii - vznikla jako samovolná mutace původního, zelenolistého druhu této atraktivní trávy. Její předností jsou krémově nažloutlé, příčné pruhy v nepravidelných rozestupech na listech a menší vzrůst. V listu dorůstá kolem jednoho metru a v květu dosahuje něco mezi 1,3 a 1,5m. Na rozdíl od poněkud strnulé odrůdy Zebrinus je Little Zebra® mnohem uvolněnější a nabízí malebně převislý habitus s přepadavými konci listů.

Květy se objevují od srpna a v porovnání s odrůdou Zebrinus, která téměř nekvete, je zde kvetení hojné a spolehlivé. Chocholatá květenství jsou zprvu světle nachová a dozrávají do béžové barvy. Zaschlá květenství je nejhezčí na rostlině nechat jako parádu přes celou zimu. Rozrůstá se pomalu do větších trsů = neplevelí se. Odrůdu našel roku 1995 Thomas M.Walsh z amerického Michiganu a patent č.PP13008 vyšel roku 2002.

Ozdobnice nejsou náročné na půdu, pouze nesnáší mokrou nebo vododržnou zem. Překvapivě dobře si poradí s jílovitou půdou, pokud rostlina před zakořeněním neshnije vlivem dlouhodobého mokra. Daří se jim na slunných a výhřevných stanovištích nebo v mírném polostínu. Na zimu je ideální svázat staré listy do snopu a zjara před řasením ale až po mrazech zastřihnout na cca 10-20 cm nad zemí. Mrazuvzdorná do min. -25°C, možná i o trochu více (nevyzkoušeno).

Poslední revize: 19-02-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Miscanthus sinensis 'GOLD BAR'®
Miscanthus sinensis 'EMPMIS01' RED CLOUD®
Miscanthus sinensis (syn. 'Strictus') 'ZEBRINUS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.