Diervilla x splendens 'El Madrigal' DIVA

Diervilla x splendens 'El Madrigal'
Diervilla x splendens 'El Madrigal' DIVA
zanice nádherná
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.6-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ vínová
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Zanice je původem severoamerický rod 3 druhů listnatých opadavých keřů z čeledi zimolezovitých. Druh splendens (nádherná nebo také zářivá) je zahradní hybrid, který nese žluté květy a dorůstá jen něco málo přes metr výšky. Zanici se rovněž někdy říká americká vajgélie.

DIVA je nápadná a krásná odrůda zanice z Německa z roku 2016, kterou vyšlechtili ve Spilkers Jungpflanzen v Barmstedtu, kde sídlí i věhlasný šlechtitel rododendronů firma Hachmann. Na prestižní výstavě zahradních novinek Plantarium v holandském Boskoopu získala roku 2017 zlatou medaili.

Její nejvýznamnější vlastností jsou temně vínové až čokoládově hnědé, lesklé listy na osluněných partiích keře, které bohatě zaplňují hustý, kompaktní keřík a tvoří perfektní pozadí pro sírově žluté květy, jež se objevují od června do července na loňských větvích, případně od druhé poloviny léta až do podzimu, pokud je na jaře ostříhaná. Při dozrávání se jim hrdlo barví do šarlatově červené. Listy jsou protáhle elipčité až kopinaté a na podzim nabírají ostré tóny červené a oranžové barvy. Větvičky jsou rovněž tmavě červené.

Zanice je spíše menší, bohatě se větvící keř o výšce a šířce kolem jednoho metru, což z ní činí skvělou volbu do malých zahrádek a předzahrádek a používá se do druhé vrstvy kaskádovitě osazovaných ploch. Řez je možný v létě po odkvětu, popřípadě zjara po mrazech, ale tak pokvete omezeně nebo až na konci sezóny. Podobně jako svída bílá se rozmnožuje a svůj objem zvětšuje krátkými odnožemi.

Zanice není náročná na půdní typ a spokojí se i s horší půdou, pokud bude propustná. Pokud jí chcete zajistit ideální podmínky, dopřejte jí hlinito-jílovitou zem, dostatečné vlhko alespoň do rozkvětu a slunečné až lehce polostinné místo. Naprosto mrazuvzdorná až do cca -40°C a vhodná i do venkovních nádob.

Poslední revize: 21-03-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Diervilla x splendens 'El Madrigal' DIVA výška 40-60 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Weigela 'WINGS OF FIRE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.