Arabis bleharophylla 'Alfa' ROSE DELIGHT™

Arabis bleharophylla 'Alfa'
Arabis bleharophylla 'Alfa' ROSE DELIGHT™
huseník brvolistý
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ březen - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Huseník brvolistý má svou domovinu v Kalifornii v USA, přesto se dá říci, že lépe mu vyhovují oblasti mírného pásma s o něco méně ostrým sluncem a vlídnějším létem. Jedná se o velmi raný druh, který i přes svou krátkověkost je ceněný pro okázalou kvetoucí show začátku jara, kdy mnoho kvetoucích trvalek ještě spí.

ROSE DELIGHT™ je sytě purpurově růžová odrůda huseníku od severoamerické firmy Syngenta Flowers z roku 2003. Nese záplavu květů o 4 okvětních plátcích na pouze asi 10 cm vysokých stoncích, jež vyrůstají z přízemní růžice poléhavých, protáhle obvejčitých, sytě zelených listů. Jakmile vykvetou, strčí do kapsy kdejakou cibulovinu, protože svou barvou rozsvítí každý záhon, květináč i skalku. Je užitečný pro kombinaci s později kvetoucími trvalkami, které přeberou štafetu, když huseník odkvete a přechází do stavu odpočinku.

Huseník brvolistý miluje plné slunce. Potřebuje dobře propustnou zem a aby bohatě kvetl rok co rok, vyžaduje humózní půdu nebo občasné hnojení. Nejraději koncem léta, aby nabral sílu, a začátkem jara, kdy podpoříte tvorbu květů. Nesnáší zimní mokro. V dobře odvodněné zemi zvládá zimní teploty až do cca -34°C a dobře se mu daří i v nádobách.

Poslední revize 24-03-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Arabis bleharophylla 'Alfa'
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.