Rhododendron augustinii 'SAPHIRBLAU'

Rhododendron augustinii
Rhododendron augustinii 'SAPHIRBLAU'
pěnišník Augustinův
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.8-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová až modrofialová
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Rododendrony, azalky a mamoty
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Pěnišník Augustinův je zvláštním druhem, který se přirozeně nalézá na nevelkém území rozkládající se od jihovýchodního Tibetu do západočínských provincií Sichuan a Yunnan. Poznáte jej podle menších, tuhých listů a několika odstínů modrofialové barvy. Roku 1886 jej objevil Augustine Henry, po jehož křestním jménu byl celý druh pojmenován.

Saphirblau je krásná odrůda pěnišníku Augustinova, který vyšlechtil a v roce 1995 představil Hans Hachmann. Tvoří velmi kompaktní, vzpřímené keře se záplavou modrofialových květů o průměru cca 4,5 cm od konce dubna do druhé poloviny května. Objevují se na vrcholech přísně vzpřímených větviček, takže vypadají tak trochu jako kytice z fialových prskavek. Neopadavé listy jsou kožovité, tmavě zelené, lesklé, 4-6 cm dlouhé, elipčité a nápadně přišpičatělé. Celá rostlina při doteku nádherně voní silicí typickou pro vřesovištní keře a zakrslé druhy impeditum, zejména při teplém počasí. Roste středně rychle do vzpřímeného, pěkně tvarovaného keře o výšce kolem asi 1,5m a metrové šířce. Dobře zvládá slunce, ale nesmí vyschnout.

Pro pěknější keř doporučujeme po odkvětu opatrně otrhat zvadlé květy tak, abyste neporušili nové výhony. Kořeny rostou mělce a nadále se rozrůstají pod povrchem země do stran, kde hledají živiny = nikdy je nesázejte příliš hluboko. Půdu potřebují kyselou (pH 4,5-5,5), bohatou na živiny, chladnou a neustále vlhkou. Ideální směs ke kořenům je rašelina smíchaná s lehkou, vápno-prostou zahradní zemí, zasypaná tlejícím listím či drcenou kůrou. Mrazuvzdorný do cca -23°C, na silnější mráz ještě nebyl testován.

Poslední revize 13-05-2019.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Rhododendron 'AZURWOLKE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.