Veronica austriaca 'KNALLBLAU'

Veronica austriaca
Veronica austriaca 'KNALLBLAU'
rozrazil rakouský
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ inkoustově modrá
DOBA KVETENÍ květen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Rozrazil rakouský je absolutně nenáročná trvalka, která je v našem klimatu doma a dá se říci, že krom jarního odstranění loňských stonků nepotřebuje pražádnou péči.

Knallblau patří mezi ranější odrůdy rozrazilu rakouského, který vykvétá již koncem května na 6 až 10 týdnů. Nese sytě bouřkově modré květy uspořádané ve vzpřímených klasovitých květenstvích, kde nová poupata se tvoří směrem vzhůru a doba kvetení závisí na síle a stáří rostliny. Lákají motýly. Před květem i po odkvětu rostlinu zdobí pěkné listy, jež tvarem trochu připomínají listy ořechoplodců – jsou široce oválné až srdčité, při krajích nápadně pilovité, svěže zelené a lesklé.

Rostlina tvoří husté, spíše vzpřímené trsy o výšce 30-40 cm. Když ji po odkvětu sestřihnete cca 5-7 cm nad zemí, brzy vytvoří nové stonky se svěžími listy a na konci léta může vykvést podruhé.

Rozrazil není náročný na půdu, ale protože to je skalková rostlina, nesnese těžký jíl a mokro. Nejlépe mu vyhovuje středně živná či chudá a dobře propustná půda, přednostně vápenitá až neutrální, která nebude příliš vysychat. Ideální je slunné stanoviště, ale roste i v lehkém polostínu. Častější zálivkou v suchém létě si zajistíte zdravější růst. Plně mrazuvzdorná do min. -29°C.

Poslední revize 07-06-2019.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Veronica austriaca  'CRATER LAKE BLUE'
Veronica austriaca ssp.tauricum 'ROYAL BLUE'
Veronica prostrata 'NESTOR'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.