Photinia x fraseri 'Cassini' PINK MARBLE®

Photinia x fraseri 'Cassini'
Photinia x fraseri 'Cassini' PINK MARBLE®
blýskavka Fraserova - strom
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a bílá a růžová
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Stromy
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Když se na trhu poprvé objevila tato panašovaná verze blýskavky Fraserovy ve verzi keře, určitě bylo všem milovníkům stálezelených rostlin jasné, že je jen otázkou času, kdy budou k dispozici i ve stromové variantě s jedním kmenem. A stalo se - zakrátko se objevily překrásné stromy s trojbarevným listím, které díky tomu, že neopadávají, zdobí zahrady po celý rok. Odrůdu nalezl v roce 1991 Robert J.Tancredi, ml., ve své školce v americkém West Grove (stát Pensylvánie) a patent č. PP15,160 získala v roce 2002.

Stromová forma blýskavky PINK MARBLE® (růžový mramor) se zaručeně blýskne v každé zahradě. Nese vejčitě oválné, stříbřitě mramorované, zelené listy, které zjara a pak ještě jednou až dvakrát za sezónu nabízí při rašení nových listů zářivě červené nové výhony na asi měsíc a půl, takže rozsvítí i málo barevný kout zahrady. Často rostlině zůstanou červené konce větví přes celou zimu, zatímco bílé mramorování na spodních listech zrůžoví.

Mladé rostliny Pink Marble® rostou stejně bujně jako odrůda Red Robin, takže pokud stojíte o kompaktnější tvar, je vhodné větve koruny v mládí zastřihávat, aby si vytvořily pevnou kostru. V pozdějším věku se rychlost růstu zpomaluje, koruna se stává sympaticky kompaktní a strom funguje jako efektně vybarvený doplněk zahrady. Jestli naopak stojíte o velkou korunu, užitečnou jako stálezelená clona například naproti oknům protilehlého domu a zajištění pocitu většího soukromí ve vaší zahradě, nechte ji růst bez stříhání - s věkem se zahustí sama.

Jako každý strom potřebuje na nejméně první tři roky upevnit do opory (trojnožky). U většiny stromů v prodeji bývá u kmene bambusová tyč, která zajišťuje rovnost kmene, ale při vyvazování do opory na zahradě se již odstraňuje.

Blýskavka má ráda vlhká, nikoli zamokřená stanoviště a živnou, přednostně kyselou zem. Po zakořenění je výborně odolná letnímu suchu, přesto vzhledem v vysokému odparu vody z listů doporučujeme řádně zamulčovat nebo v letních měsících zálivku navíc. Řezat ji můžete zjara po mrazech a podruhé, pokud je potřeba na začátku léta pro tvarování. V zimě, pokud nemrzne a není zmrzlá zem, jednou za měsíc zalijte, pokud je sucho. Mrazuvzdorná do min. -23°C.

Poslední revize 25-06-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Photinia x fraseri 'Cassini' výška kmene 80-90 cm, obvod kmene 6-8 cm, šířka koruny 50-70 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM
Photinia x fraseri 'Cassini' výška kmene 180-200 cm, obvod kmene 14-16 cm, šířka koruny 60-80 cm
De Luxe
CHLUMEC AUTEM
Photinia x fraseri 'Cassini' výška kmene 180-200 cm, obvod kmene 14-16 cm, šířka koruny 60-80 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Ilex aquifolium 'ARGENTEA MARGINATA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.