Phlox paniculata 'Verscan' Bambini® CANDY CRUSH

Phlox paniculata 'Verscan'
Phlox paniculata 'Verscan' Bambini® CANDY CRUSH
plamenka (sk. latnatá), flox
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:bílá a růžová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Plaménky (floxy) jsou tradiční trvalky českých zahrad. Nenáročné, dlouho kvetoucí a zajímavě voňavé. Hlavně za letních večerů kolem sebe rozsévají zvláštní kořeněnou vůni. Tato trvalka je oblíbená snad po celé Evropě a v Anglii, což je trvalkový ráj, jí věnovali v největší královské encyklopedii dokonce 3 stránky. Je potěšující, že i mezi takzvaně staromódními trvalkami, kterými plaménky v tom dobrém slova smyslu dozajista jsou, šlechtitelům stojí za to vylepšovat a získávat nové a zdravější odrůdy. Začátkem nového milénia se vše zmenšuje - jak v elektronice tak zjevně i mezi rostlinami, protože přibývá množství zakrslých variant původně vyšších druhů. Představujeme vám další sérii kompaktních, téměř zakrslých plaménků v sérii Bambini®, o kterou se postaral nizozemský šlechtitel trvalek Janus Verschoor.

Bambini® CANDY CRUSH je plaménka latnatá z roku 2011, kdy byla nalezená jako náhodný semenáč mezi mnoha jinými svého druhu. Jedná se o zakrslou varietu se stonky o výšce kolem 25-30 cm, na jejichž vrcholech kralují menší laty atraktivních dvoubarevných květů v kombinaci růžové a bílé jako pouťová cukrátka. Květy jsou stejně velké jako na vysokých odrůdách a objevují se velmi dlouho - nakvétají od konce června po celé léto. Jsou typicky voňavé a přitahují čmeláky, motýly a lidi. Patent č. PP27558 byl vydán roku 2017.

Plaménky Bambini® milují plné slunce a porostou i v polostínu. Pěstování není náročné. Mají rády běžnou záhonovou půdu, dostatek živin, ale i bez hnojení budou bohatě kvést. Jsou dobře odolné letnímu padlí, jen nenechte zem úplně vyschnout. Jsou dlouhověké a na zahradě vydrží, dokud je nevykopnete. Mrazuvzdorné do cca -34°C a vhodné i do venkovních nádob.

Poslední revize 08-07-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Phlox EARLY® PINK CANDY
Phlox 'PEPPERMINT TWIST'®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.