Prunus persica var.nucipersica 'NECTARED'

Prunus persica var.nucipersica
Prunus persica var.nucipersica 'NECTARED'
nektarinka žlutomasá - pozdní
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-3.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-3.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
BARVA KVĚTŮ bílá až růžová
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6b   (do -21°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
náhled foto

Nektarinka Nectared je americká odrůda, která od roku 1972 prodělala již několik vylepšení. Nové generace se někdy označují čísly (4, 6) a zatím poslední má označení 9 (stav z roku 2019). Nectared patří k pozdním nektarinkám, jež nabízí velké, kulaté plody s pevnou, lesklou slupkou, z větší části překrytou temně červenou až lehce vínovou barvou, zbytek je světle žlutozelený. Dužina je žlutá, pevná, šťavnatá a sladká. Zraje koncem srpna (10 dnů po Redhaven). Růst není příliš bujný.

Nektarinky jsou vhodné do nejteplejších oblastí republiky, tj. do vinařských krajů, do větších měst s akumulací tepla a do uzavřených zahrad s obdobným efektem, kde jsou navíc chráněné od ostrého zimního větru. Při tužších zimách je užitečné obalit kmen jutou proti popraskání vlivem silného mrazu nebo koncem zimy kombinací nočního mrazu a silného slunce přes den, které kmen přespříliš zahřívá.

Zem by měla být lehce vápenitá nebo neutrální, velmi živná, neustále vlhká, ale dobře odvodněná. Nepřesazujte prostokořenné na podzim – od konce léta již nedělají kořínky. Stříhání je možné buď na jaře po odkvětu, nebo po sklizni – dlouhé větve zakraťte na méně než polovinu, slabé odstraňte. Nejlepší je nechat strom růst přirozeně bez přehnaného řezu. Nektarinky nejsou spolehlivě mrazuvzdorné po celé republice, jejich odolnost osciluje mezi -20 a -24°C a i když pro dobrou sklizeň potřebují zimní mráz, nesmí trvat příliš dlouho.

Poslední revize 15-07-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus persica var.nucipersica 'Zaitabo®'  BIG TOP®
Prunus persica var.nucipersica 'FANTASIA'
Prunus persica nucipersica 'STARK RED GOLD'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.