Buddleja davidii 'Bosjerry' REVE DE PAPILLON LAVENDER

Buddleja davidii 'Bosjerry'
Buddleja davidii 'Bosjerry' REVE DE PAPILLON LAVENDER
motýlí keř, komule Davidova
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.3-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:modrozelená a zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
Série motýlích keřů Reve de Papillon (Motýlí sen) pochází z Francie, ale odrůda Lavender, jež sem také náleží, vznikla v USA a vyšlechtil ji Scott Trees, velmi aktivní botanik z Ball Horticultural Co, který se zabývá kvetoucími rostlinami, zejména trvalkami. Komule má častější lidový název motýlí keř. Je to přirozené, neboť od začátku léta, kdy vykvétá, až do podzimu nese nápadné květy, které jsou voňavé nejenom pro nás, ale hlavně pro křídlatý hmyz, jako jsou motýly, dlouhozobky, čmeláky i někdy včely, kterým nabídne dostatek pastvy díky množství nektaru a dlouhé době kvetení.

Motýlí keř Reve de Papillon Lavender je kompaktní odrůda s obrovskými, atraktivně vybarvenými květy typicky levandulově fialové barvy. Jsou uspořádané v širokých, homolovitých květenstvích (koncové laty) o délce 15-20 cm a šířce 5-7 cm. Jednotlivé květy jsou drobné, trubkovité, mají oranžové hrdlo a nádherně sladce voní, což láká křídlatý hmyz s delšími sosáčky Kvete od poloviny července až do září, dokud je dostatek slunce a tepla. Listy jsou opadavé, jsou vstřícné, kopinaté, matné, jemně chloupkaté, sivě zelené s výrazně stříbřitým nádechem. Keř tvoří pevné, vzpřímené větve, jež se při krajích poměrně symetricky rozkládají do stran. Patent č. PP25732 byl vydán roku 2015.

Komule není náročná na pěstování. Potřebuje vysadit na plné slunce do velmi živné, propustné, dobře odvodněné země, protože v mokru by mohla v zimě shnít. Hnojení nevyžaduje, ale vhodným hnojivem podpoříte sytost barvy květů i listů a množství kvetoucích výhonů. Během kvetení pravidelně odstříhávejte odkvetlé laty, čímž urychlíte tvorbu nových poupat. Zjara ji ostříhejte zpětným řezem – ponechte přibližně 10 cm loňských větví. Mrazuvzdorná je do cca -29°C, ale v teplejších oblastech prospívá lépe. Do chladnějších regionů vysazujte již starší rostliny s vyzrálým dřevem.

Poslední revize 21-07-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Buddleja davidii 'ORCHID BEAUTY'
Buddleja 'LOCHINCH'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.