Hypericum 'Allnight' MIRACLE® NIGHT

Hypericum 'Allnight'
Hypericum 'Allnight' MIRACLE® NIGHT
třezalka
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:vínová a zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ oranžová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Třezalky známe z našich luk a polí jako hezkou a léčivou bylinu. Zahradníci ale vyšlechtili několik dřevitých odrůd, které se vyznačují lepšími vlastnostmi pro výsadby do zahrad a zahrádek. Série MIRACLE® zahrnuje několik hybridů třezalky nevonné, kde všechny nabízejí kompaktní habitus a množství různobarevných bobulí od konce léta. Od roku 2010 je šlechtí Wilhelmus T.J. van den Hoogen (skoro jako Karl von Bahnhof ...) z Nizozemí.

Třezalka MIRACLE® NIGHT je zřejmě nejtmavší odrůda celé série MIRACLE®, která nabízí temně vínově zbarvené listy na vrcholech větví, zatímco spodní a neosluněné zůstávají tmavě zelené. Jsou vstřícné, tužší, široce vejčité, mírně lesklé, opadavé a pěkně zaplňují celý keřík. Květy jsou atraktivně oranžové jako zralý pomeranč a objevují se v několika vlnách od druhé poloviny června až do konce září. Po nich následují tmavě vínové až vínově černé, lesklé plody a kombinace obojího na stejném keře je opravdu úchvatnou podívanou.

Na jaře celou rostlinu zakraťte kousek (5-10 cm) nad zemí. Docílíte tím hustšího a pěkně vytvarovaného keře v nadcházející sezóně. Drobnějším třezalkám se daří nejlépe na plném slunci, v nepřehnojené zemi s dobrým odvodem vody. Díky menšímu vzrůstu můžete MIRACLE® třezalky použít i do skalky. Plně mrazuvzdorná do cca -24°C.

Poslední revize 22-07-2019.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hypericum x inodorum 'Kolmuni' MAGICAL® UNIVERSE
Hypericum 'Allmarvel' MIRACLE® MARVEL
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.