Hypericum x inodorum 'Kolmred' MAGICAL® RED

Hypericum x inodorum 'Kolmred'
Hypericum x inodorum 'Kolmred' MAGICAL® RED
třezalka nevonná
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá až zlatá
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Třezalky známe z našich luk a polí jako hezkou a léčivou bylinu. Nejen pro její léčivé účinky ale i pro její krásu šlechtitelé kříží čím dál více nových odrůd, zejména dřevité druhy, například třezalku nevonnou. Je to kříženec druhů h. androsaemum (t. bobulovitá) a h. hircinum (t. kozlí) a díky své variabilitě si ji Peter R.Kolster ze stejnojmenné holandské školky Kolster BV zvolil jako základ pro vyšlechtění celé série Magical®. Od roku 1998 mezi sebou kříží nepojmenované semenáče a čeká na výrazně barvy, které se jedna po druhé ukazují jako oka na pavím peří. Doposud jsme napočítali 18 různých odrůd a to nejsou všechny ještě zveřejněné.

MAGICAL® RED je keřová třezalka ze série Magical®. Od června tvoří sytě žluté květy o průměru cca 3 cm s mnoha tyčinkami, po nichž následují drobné, kulaté plody zářivě červené barvy. Nejsou jedovaté ani jedlé. Zatímco na jednom stonku dozrávají barevné plody, na dalším se teprve otevírají květy a největší legrace je, když jeden vrchol nese květy i plody najednou. Tahle šaráda trvá od června do začátku října. Vstřícné listy jsou opadavé, tužší, protáhle vejčité s nápadně kulatou špičkou, tmavě zelené a pěkně zaplňují celý keřík. Stonky jsou tmavě vínové a dorůstají 60 až 80 cm výšky.

Zjara po mrazech rostlinu zakraťte o jednu třetinu až jednu polovinu a jednou za 4-5 let ji zmlaďte 10-20 cm nad zemí. Docílíte tím hustšího a pěkně vytvarovaného keře v nadcházející sezóně. Těmto třezalkám se daří nejlépe na plném slunci, v nepřehnojené zemi s dobrým odvodem vody. Plně mrazuvzdorná do cca -25°C.

Poslední revize 22-07-2019.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Hypericum x inodorum 'Kolmred' MAGICAL® RED
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Hypericum 'Alldiablo' MIRACLE® ATTRACTION
Hypericum x inodorum 'Kolmagrace' MAGICAL® GRACE
Hypericum x inodorum 'Kolmligh' MAGICAL® LIGHTNING
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.