Rudbeckia laciniata 'GOLDQUELLE'

Rudbeckia laciniata
Rudbeckia laciniata 'GOLDQUELLE'
rudbékie, třapatka dřípatá
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ srpen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Tento druh rudbékie botanicky nazývaný třapatka dřípatá pochází ze Severní Ameriky, zejména jihovýchodu Kanady a severních až středních států USA. Poznáte ji podle nápadně vykrajovaných listů a zářivě žlutých až zlatožlutých květů na vysokých stoncích. Je dlouhověká a základní druh je velmi bujný – v některých lokalitách se považuje za invazní rostlinu, ale šlechtěné a selektované odrůdy jsou většinou kompaktnější a méně agresivní.

Rudbékie Goldquelle je ceněná odrůda třapatky dřípaté s velkými, 8 až 10 cm širokými květy sytě zlatožluté barvy, které jsou tak plné, že připomínají jiřiny. Vykvétají přibližně v polovině léta (začátkem srpna) na 80-100 cm vysokých stoncích. Listy jsou světle zelené, vykrajované tak hluboce, že vypadají jako dělené. Nádherně rozsvítí trvalkový záhon s lučními květinami, jejichž kvetení skončilo v červenci nebo se lehce překrývá a vysazená do větších skupin osvěží i skupiny jehličnatých stromů.

Třapatka dřípatá má ráda vlhká, případně lehce podmáčená místa – v přírodě roste na vlhkých loukách, březích řek, v širokých stokách u řídkých lesů i podél tratí, kde sice není mokro, ale hluboká půda krytá kamením, jež zabrání rychlému vysychání. Nevyžaduje hnojení a miluje polostín až rozptýlené světlo. Plné slunce je vhodné v konstantně vlhké zemi. Zjara odřežte těsně nad zemí. Fantastická jako řezaná květina. Mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 22-08-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2019 / únor 2020 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Rudbeckia laciniata
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Rudbeckia laciniata
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Rudbeckia laciniata
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Rudbeckia missouriensis
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.