Hibiscus syriacus 'SUGAR TIP'®

Hibiscus syriacus
Hibiscus syriacus 'SUGAR TIP'®
ibišek syrský
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.3-1.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ +kombinovaná:zelená a krémová
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá až růžová
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY toleruje (ale nevyžaduje) mokro
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Je škoda, že zatím málo zahradníků využívá tyto naprosto mrazuodolné a krásně kvetoucí keře – syrské ibišky. Pochází z východní Asie a v našich podmínkách je pokládáme za nezbytnou součást kvetoucí letní zahrady, neboť dokáží rozsvítit každé aranžmá různobarevným kvetením od začátku prázdnin až do podzimu.

Sugar Tip® je jeden z mála panašovaných unikátů mezi syrskými ibišky. Řadí se mezi kompaktní až zakrslé odrůdy, neboť dorůstá pouze kolem 1,5m výšky, což je asi polovina běžné velikosti všech ostatních. Květy mají průměr 6-7 cm, jsou světlounce růžové s vínově rudým okem uprostřed, které pod záplavou okvětních plátků není téměř vidět. Kvete bohatě již od mladého věku, většinou od konce července až do září. Opadavé listy jsou 7-8 cm dlouhé, trojcípé, výrazně laločnaté, sivě zelené s elegantně tenkým, krémově bílým lemem. Jako u většiny v létě kvetoucích dřevin i ibišek raší dost pozdě, tak si nedělejte zbytečné starosti, že třeba zmrznul, jestliže ještě v dubnu na keři nic neuvidíte.

Řezání není nutné, pokud keř pěstujete v dostatečně vlhké zemi - v suché půdě je prutovitý a dole vyholuje. Pravidelný řez není nutní ani hezký, spíše doporučujeme zmlazovací řez velkých keřů, které můžete zkrátit třeba o polovinu a zase nechat několik let růst bez zásahu. Vždy zjara po mrazech.

Co se typu země týče, ibišek je vcelku nenáročný vyjma vláhy. Pouze starší rostliny při přesazování nemají rády rašelinu. Ibišek miluje vodu, takže pokud si pohlídáte, že čerstvě vysazené rostliny se neutopí, můžete ho umístit i tam, kde během vegetační sezóny mají šanci se dobře napít. Pro lepší násadu květů i jejich velikost můžete použít selektivní hnojiva na bázi fosforu (na tvorbu květů). Umístěte jej na přímé slunce = vyžaduje úpal. Plně mrazuvzdorný do min. -27°C, ale zřejmě snese ještě silnější mráz.

Poslední revize 29-08-2019.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hibiscus syriacus  'PURPUREUS VARIEGATUS'
Hibiscus syriacus 'JWNWood4' PINK CHIFFON®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.