Helenium 'STRAWBERRY SUNDAE'

Helenium
Helenium 'STRAWBERRY SUNDAE'
záplevák, helenium
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ červená až oranžová až rudá
DOBA KVETENÍ srpen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Záplevák – helenium je nenáročná trvalka, která tvoří středně vysoké až vysoké stonky s množstvím barevných, kopretinových květů od léta až do podzimu. Výška stonků a barvy květů se liší podle odrůdy a šlechtitelé se rovněž snaží o získání rostlin s co nejdelší dobou kvetení.

Strawberry Sundae ('Jahodový pohár') je okouzlující záplevák ze série Sundae od Gootjes-AllPlant BV z Holandska, která zahrnuje kompaktní odrůdy této odolné trvalky s lákavě jedlými jmény (Lemon Sundae, Vanilla Sundae, Strawberry Sundae). Již od poloviny srpna vykvétá záplavou překrásných, sytě červených květů s medově bronzovými tóny. Podle mého názoru jejich barva jahody moc nepřipomíná, ale i tak jsou k sežrání. Navíc chápu frustrace šlechtitelů při hledání jmen pro jejich nové rostliny, když všechna pěkná dívčí jména už jsou zabraná. A určitě nechceme, aby se kytičky jmenovaly třeba Brunhilda nebo Trudnézie, ne?

Stonky jsou pevné, kolem 50 cm vysoké a bohatě větvené, takže nabídnou několik vln kvetení až do podzimu. Pro hezčí rostlinu a rychlejší násadu nových poupat doporučujeme odstraňovat odkvetlé květy, ale není to nezbytné. Úzké listy jsou spíše světle zelené, kopinaté a objevují se hustě podél stonků. Nápadně vypouklé středy květů nabízí bohatou pastvu pro křídlatý hmyz. Strawberry Sundae tvoří husté, kompaktní trsy.

Záplevák je nenáročný na půdní stanoviště, ale nejlépe prospívá v živné, rozumně propustné ale neustále vlhké půdě na plném slunci. Nesnáší sucho. Je dobré rostliny po 3-4 letech rozsadit a dát tak více prostoru novým kořenům a mladým rostlinám. Všechny části rostliny mohou při požití způsobit žaludeční potíže. Mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 28-09-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Helenium 'MOERHEIM BEAUTY'
Helenium 'RED ARMY'
Helenium 'SHORT'N'SASSY'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.