Physocarpus opulifolius 'Hoogi016' LITTLE ANGEL

Physocarpus opulifolius 'Hoogi016'
Physocarpus opulifolius 'Hoogi016' LITTLE ANGEL
tavola kalinolistá
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:rudá a oranžová a vínová
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Tavoly jsou populární opadavé keře, které nabízejí v mnoha kultivarech několik odstínů barev olistění a liší se i habitem a výškou keře. Začátkem nového tisíciletí se přihodilo poměrně mnoho nálezů nových mutací s jinak vybarvenými nebo drobnějšími listy a vypadá to, že jejich úspěch jen potvrzuje nehasnoucí zájem o tyto bezproblémové zahradní keře.

LITTLE ANGEL je zakrslá odrůda tavoly kalinolisté, jejíž listy ale překvapivě nejsou droboučké jako u ostatních zakrslíků, ale mají běžnou velikost jako ty na vzrůstných odrůdách. Jejich barva je senzační – směsice měkce červené a středně vínově červené s ohnivě oranžovými tóny a novými přírůstky, které vypadají jako plamínky na malém ohníčku. Jsou opadavé, při krajích pilovité, dělené do třech laloků a na podzim se mění na jantarovou, svítivě červenou a žlutou. Koncem jara kvete drobnými chocholíky bílých, medonosných květů, jež se otevírají ze světlounce nachových poupat.

Možná vás potěší, že tento keř spatřil světlo světa v Čechách, neboť šlechtitelem je Pavel Schuch, který jej nalezl jako samovolnou mutaci. Majitel licence - nizozemská školka G.Hoogengraad uvádí, že keř dorůstá do cca 50 cm, čemuž upřímně příliš nevěřím, ale i kdyby to byl necelý metr, stále je to mezi ostatními tavolami prcek a ještě k tomu nádherně vybarvený. Keře jsou velmi husté a díky pravidelné stavbě větví směřujících pěkně úhledné. Na podzim po opadání listů ukáží starší rostliny svou další parádu – nápadně se odlupující borku kmenů v podlouhlých, úzkých slupkách ve spodní části keře, což vynikne nejvíce v zimě, když je zem pokrytá sněhem a do větví zasvítí sluníčko.

Tavoly jsou absolutně nenáročné na údržbu, půdní typ i výsadbu. Kořenový systém je natolik houževnatý, že si najde cestu i tuhým jílem. Tmavě olistěné druhy nejlépe vyniknou v kompozici se světle zelenými až zlatožlutými listnatými keři nebo vysazené před světlou stěnou, kde bude barva listů kontrastovat s okolím či pozadím. Stříhání není nutné, protože sama výborně a hustě větví, ale je možné kdykoli od jara do začátku léta. Je plně mrazuvzdorná do cca -40°C a vhodná do venkovních květináčů.

Poslední revize 11-10-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2019 / únor 2020 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Physocarpus opulifolius 'Hoogi016' výška 40-50 cm, šířka 30-40 cm
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Physocarpus opulifolius 'Hoogi016' výška 40-50 cm, šířka 30-40 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Physocarpus opulifolius  LADY IN RED®
Physocarpus opulifolius 'CENTRE GLOW'®
Physocarpus opulifolius 'SUMMER WINE'®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.