Primula 'GOLD NUGGET™ Red'

Primula
Primula 'GOLD NUGGET™ Red'
prvosenka, petrklíč
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.3m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ červená
DOBA KVETENÍ duben - červen
NÁROKY NA SLUNCE polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled foto
Kdo by neznal prvosenky – petrklíče, nejčasnější posly jara. Spolu s modřenci, maceškami a bledulkami to jsou jedny z prvních rostlin na pultech zahradnických obchodů a hýří barvami a krásou. Nové odrůdy jsou již většinou kříženci naší domácí prvosenky jarní a prvosenky obecné a nutno říci, že jsou mezi nimi opravdové skvosty jako například série GOLD NUGGET™.

GOLD NUGGET™ Red je křiklavě červená odrůda petrklíče se žlutým očkem ze série GOLD NUGGET™. Kromě toho, že je krásná a voní, je nutno říci, že její doba kvetení je neuvěřitelná! U nás začala koncem března a kvetla bohatě až do konce června. Na prázdnily jela asi někam k moři dát si voraz, ale sotva se léto nachýlilo ke konci, začala se opětovně vytahovat s novými květy, které skončily až s prvními mrazy. Objevují se na jen asi 10-15 cm vysokých stoncích, což je tak akorát nad úrovní listů. Ty jsou polo-opadavé až stálezelené, rostou v přízemní růžici, jsou velké, tuhé, široce kopisťovité, středně až tmavě zelené a je jich mnoho, takže rostlina nabízí husté trsy luxusního vzezření.

Prvosenka obecná, prvosenka jarní a jejich následní kříženci jsou nenáročné a poměrně dlouhověké trvalky, kterým se daří nejlépe na polostinných místech s rovnoměrně vlhkou půdou, popřípadě na plném slunci, pokud je nenecháte vyschnout. Nesnáší sucho a zvládne i středně tuhý jíl. Zem může být neutrální až kyselá, vždy živná a nikdy vápenitá – v té bude trpět chlorózou. Je dobře mrazuvzdorná do cca -29°C a lze pěstovat i venkovních nádobách.

Poslední revize 17-10-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Primula 'GOLD NUGGET™ Yellow'
Primula vulgaris (p.acaulis)
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.