Primula 'GOLD NUGGET™ Yellow'

Primula
Primula 'GOLD NUGGET™ Yellow'
prvosenka, petrklíč
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.3m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ duben - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled foto
Kdo by neznal prvosenky – petrklíče, nejčasnější posly jara. Spolu s modřenci, maceškami a bledulkami to jsou jedny z prvních rostlin na pultech zahradnických obchodů a hýří barvami a krásou. Nové odrůdy jsou již většinou kříženci naší domácí prvosenky jarní a prvosenky obecné a nutno říci, že jsou mezi nimi opravdové skvosty jako například série GOLD NUGGET™.

GOLD NUGGET™ Yellow je sytě zlatožlutě kvetoucí odrůda petrklíče ze série GOLD NUGGET™. Kromě toho, že je krásná a voní, je nutno říci, že její doba kvetení je neuvěřitelná! U nás začala koncem března a kvetla bohatě až do konce června. Na prázdnily jela asi někam k moři dát si voraz, ale sotva se léto nachýlilo ke konci, začala se opětovně vytahovat s novými květy, které skončily až s prvními mrazy. Objevují se na jen asi 10-15 cm vysokých stoncích, což je tak akorát nad úrovní listů. Ty jsou polo-opadavé až stálezelené, rostou v přízemní růžici, jsou velké, tuhé, široce kopisťovité, středně až tmavě zelené a je jich mnoho, takže rostlina nabízí husté trsy luxusního vzezření.

Prvosenka obecná, prvosenka jarní a jejich následní kříženci jsou nenáročné a poměrně dlouhověké trvalky, kterým se daří nejlépe na polostinných místech s rovnoměrně vlhkou půdou, popřípadě na plném slunci, pokud je nenecháte vyschnout. Nesnáší sucho a zvládne i středně tuhý jíl. Zem může být neutrální až kyselá, vždy živná a nikdy vápenitá – v té bude trpět chlorózou. Je dobře mrazuvzdorná do cca -29°C a lze pěstovat i venkovních nádobách.

Poslední revize 17-10-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2020 / únor 2021 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Primula
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Primula 'GOLD NUGGET™ Red'
Primula vulgaris (p.acaulis)
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.