Leucanthemum vulgare 'MAIKÖNIGIN'

Leucanthemum vulgare
Leucanthemum vulgare 'MAIKÖNIGIN'
kopretina bílá
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ květen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 2   (do -45°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled foto
Kopretiny jsou tak jednoduché a přitom geniálně elegantní trvalky, že žádná kvetoucí zahrada by neměla být bez některé z mnoha dostupných odrůd, ať už se jedná o městskou zahradu nebo venkovskou. Základní druh kopretiny bílé patří k našim domácím druhům, jež najdete po celé Evropě vyjma nejteplejších, suchých oblastí. Jedná se o nadmíru variabilní trvalku, jež se přirozeně množí pomocí oddenků do velkých ploch, i když v dnešní době již není snadné najít louku plnou kopretin, nebydlíte-li v chráněné krajinné oblasti. A není to kvůli zamilovaným děvčatům, která jim trhala květy s odříkáváním 'má mě rád, nemá mě rád ...'.

Maikönigin (Královna máje) je oblíbená odrůda klasické kopretiny bílé. Nabízí jednoduché, poměrně velké, čistě bílé květy se žlutými středy na nižších stoncích oproti základnímu druhu - bývají jen kolem 70 cm vysoké. Podlouhle kopinaté listy jsou středně zelené, většinou v přízemní růžici a sem tam i podél stonků. Vykvétá raně - již v květnu narazíte na bohatě vykvetlé trsy a nakvétá postupně až do poloviny léta. V přírodě je najdete ve společnosti podobně vysokých trvalek, jako jsou kohoutky nebo zvonky. V zahradě můžete rovněž využít jejich výšky i jako pozadí trvalkových záhonů, kde v popředí jsou jen nízké druhy.

Kopretina bílá nemá zvláštní nároky na půdu, ale nejzdravější a bohatě kvetoucí bude ve středně živné, dobře propustné ale rovnoměrně vlhké půdě. Plně mrazuvzdorná do cca -42°C.

Poslední revize 20-11-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Leucanthemum 'WIRRAL SUPREME'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.