Hydrangea macrophylla 'KING GEORGE'

Hydrangea macrophylla
Hydrangea macrophylla 'KING GEORGE'
hortenzie velkolistá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Spojené království Velké Británie a Irska mělo ve své historii už 6 králů Jiří, první usednul na trůn roku 1714 a vláda toho posledního - Jiřího šestého, známého pro svůj problém s řečí a mluvením na veřejnosti, skončila jeho smrtí roku 1952. Anglický botanik přelomu 19. a 20. století Henry James Jones vyšlechtil roku 1925 moc krásnou hortenzii, kterou pojmenoval jednoduše King George, jen neuvedl kolikátý, tak si můžeme domýšlet, že to bylo k úctě všech z nich.

Hortenzie King George je jedna z těch spolehlivých, starých odrůd hortenzie velkolisté s kulatými květy. Mají sytě růžovou barvu a než dozrají, středy květů jsou béžové až nazelenalé. Jedná se o odrůdu, která kvete na loňských větvích, takže doporučujeme nestříhat, jinak přijdete o poupata, která se již vytvořila. Kvete bohatě od konce června až do konce léta. Odstříháváním odkvetlých hlav podpoříte tvorbu dalších květů. Opadavé listy jsou okrouhlé, středně až tmavě zelené, lesklé a při krajích výrazně pilovité. Roste pomalu až středně rychle do výšky a šířky něco přes jeden metr a zůstává kompaktní.

Protože barva květů závisí na pH půdy, pro zachování sytosti odstínu je nutné pěstovat ji v mírně až výrazně zásadité zemi, čemuž pomůžete přisypáním mletého dolomitického vápence do výsadbového substrátu. Hortenzie se pěstují ve vlhké, ale dobře odvodněné, živné zemi. Latinské jméno pro hortenzie je hydrangea, takže už z názvu je patrné, že je to milovnice vody. Zem musíte udržovat vlhkou, zejména první rok po výsadbě. Po zakořenění už nebývá tak choulostivá na občasné vysušení. Nejlépe ji vyhovuje polostín nebo rozptýlené sluneční světlo. Přímé slunce zvládne pouze při dostatečné, pravidelné zálivce, přesto doporučujeme vysazovat do polostínu či stínu a na místa, kam v zimě nebude svítit slunce. Pro dodatečnou ochranu je dobré během tuhých zim větve zakrýt chvojím. Dobře ji zamulčujte, aby půda neztrácela vláhu. Mrazuvzdorná do cca -23°C.

Poslední revize 28-11-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hydrangea macrophylla 'LEUCHTFEUER'
Hydrangea macrophylla Forever&Ever® 'RED'
Hydrangea macrophylla 'SEMPERFLORENS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.