Prunus 'TAIHAKU'

Prunus
Prunus 'TAIHAKU'
okrasná třešeň, sakura
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 6-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 6-10m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Stromy
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Jaro v kvetoucích zahradách přichází s rozkvetlými japonskými třešněmi = sakurami. Dříve se toto označení používalo pouze pro jeden strom a to odrůdu Kiku-shidare-zakura. Nyní se sakurami nazývají všechny okrasné třešně a často i višně a slivoně, které nenesou jedlé plody, ale jsou určené ke zkrášlení zahrad.

Taihaku je stará odrůda sakury, která byla poprvé přivezena z Japonska do Anglie roku 1900. Jedná se o bíle kvetoucí skvost snad s největšími květy o průměru až 6 cm. Jsou jemně voňavé a vykvétají od druhé poloviny dubna na 2-3 týdny. Poupata jsou slabě narůžovělá, květy po rozevření dokonalé bílé, jednoduché a téměř ploché. Výborně vypadá poblíž stálezelených listnáčů nebo jehličnanů, které jí udělají zelené pozadí, protože kvete ještě před rašením listů. Mladé listy jsou mírně bronzové, přechází v jasně zelené a na podzim se barví do oranžové a šarlatové. Roste středně rychle (25-35 cm za rok) a tvoří malebně rozkladité koruny poskytující příjemný letní stín.

Přestože bude naprosto spokojená i v trávníku, potřebuje vlhčí, dobře vydrenážovanou zem. Pokud jí vyhovíte a umístíte do zamulčovaného záhonu, odvděčí se vám bohatším a zdravějším olistěním i květy. Prořezávání je vhodné provádět v létě, pokud je potřeba. V našich podmínkách je plně mrazuvzdorná až do cca -29°C.

poslední revize: 11-12-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2019 / únor 2020 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Prunus výška kmene 180-190 cm, obvod kmene 14-16 cm, šířka koruny 120-130 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Prunus serrulata (syn. 'Mount Fuji') 'SHIROTAE'
Prunus  'SHIROFUGEN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.