Panicum virgatum 'PRAIRIE SKY'

Panicum virgatum
Panicum virgatum 'PRAIRIE SKY'
proso prutnaté
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.3-1.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ modrozelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ krémová
DOBA KVETENÍ září - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Bambusy a trávy
náhled foto
Proso je druh trávy, kterou najdete na mnoha místech světa, zejména v tropech a v mírném klimatu Střední a Severní Ameriky. U nás se jako okrasná tráva pěstuje zejména proso prutnaté, jehož domovinou je Kanada a sever USA. Jedná se o variabilní druh, který ale nejčastěji tvoří vzpřímené, někdy až strnulé trsy s úzkými i širokými listy a různě dlouhými květenstvími v druhé polovině léta, následovanými drobnými plody. Ty můžete znát i ze zdravé výživy, protože plody druhu prosa setého jsou jedlé a vyrábí se z něj jáhly.

Prairie Sky se považuje za nejmodřejší odrůdu prosa prutnatého. Jeho listy jsou ploché, 1-2 cm široké, ploché, matné a nabízí efektní odstín modrozelené barvy. Celý trs je vzpřímený, pouze špičky listů se mírně ohýbají. Od druhé poloviny léta vykvétají atraktivní béžová květenství, která vypadají krásně přes celou zimu až do jara.

Prosu se daří se na slunných a výhřevných stanovištích s dobře odvodněnou půdou. Na zimu je ideální svázat staré listy do snopu, eventuálně prosypat suchým mulčem (suché listí, sekaná sláma). Nevyžaduje hnojení ani určité pH půdy, i když na zásaditém podloží se mu daří lépe. Zjara před rašením ale po všech mrazech zastřihněte 5-10 cm nad zemí. Roste trsovitě, neplevelí se. Mrazuvzdorné do cca -34°C.

Poslední revize: 29-05-2007, 19-02-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Panicum virgatum  'HEAVY METAL'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.