Geranium sanguineum var. striatum

Geranium sanguineum var.
Geranium sanguineum var. striatum
kakost krvavý
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá až růžová
DOBA KVETENÍ květen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Kakost je nesmírně bohatá skupina trvalek, jehož říše čítá na 300 druhů. Jedná se o převážně nízké až půdopokryvné rostliny, hojně využívané jako zelený a navíc kvetoucí podrost pod stromy, keři, na okraje záhonů nebo do smíšených výsadeb s dalšími trvalkami. V plném květu nabídnou úžasný koberec té barvy, jakou odrůdu si zrovna vyberete. Po odkvětu zůstávají pěkné svými nápadnými listy.

Kakost krvavý pochází z Evropy a severního Turecka a tvoří husté, bohatě kvetoucí polštáře. Striatum je nadmíru elegantní varieta pro milovníky elegance a nepříliš křiklavých barev. Nabízí poměrně velké květy bílé barvy se světle růžovým přelivem a znatelnými žilkami, které jsou stejně jako okvětní plátky při rozkvětu růžovější a při dozrávání blednou. Objevují se v největší síle od konce května do začátku července a po krátké pauze nakvétají sporadicky až do podzimu. Po hlavní vlně kvetení můžete celý trs radikálně ostříhat pro podporu rašení nových, pěkných listů a květů koncem léta. Výrazně dělené listy jsou velmi atraktivní, tmavě zelené a částečně lesklé. Jejich prostředkem vede výrazná rýha. Na podzim nabírají několik odstínů sytě červené a vínové, proto se tento druh jmenuje krvavý. Trs roste kompaktně a hustě, nemá tendenci se sám rozrůstat do širokých koberců.

Kakost krvavý je jedním z nejběžnějších kakostů chladnějších částí Evropy a zvládá téměř jakékoli prostředí. Po dobrém zakořenění toleruje sucho i dočasné podmáčení. Přesto nejkrásnější bude v rozumně propustné, rovnoměrně vlhké půdě bohaté na živiny. Kvete na slunci i v polostínu a často se vysazuje i pod stromy do toulavého stínu, kde může být o trošku vyšší. Zjara před rašením celou rostlinu razantně sestříhněte (jako sekačkou). Mrazuvzdorný do min. -40°C.

Poslední revize 20-12-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Geranium x cantabrigiense 'BIOKOVO'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.