Caryopteris x clandonensis 'Thetis' STEINTHE

Caryopteris x clandonensis 'Thetis'
Caryopteris x clandonensis 'Thetis' STEINTHE
ořechoplodec
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ modrofialová
DOBA KVETENÍ srpen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Ořechoplodce nadchnou každého milovníka modré barvy stejně jako zahradníky, kteří se snaží naplánovat zahradu tak, aby kvetla co nejdéle. Nabízejí totiž pozdní kvetení od konce srpna do konce října a jejich modrá barva se krásně prolíná s ostatními pozdně letními a podzimními kytičkami a keři, jako jsou například zlatožluté rudbekie, bílé a růžové sasanky, nebo i stálezelené a nízké leukotoe, jimž touto dobou již začínají červenat listy. Odrůda STEINTHE pochází z Rheinfeldenu na německo-švýcarské hranici, kde ji vyšlechtili ve školce Steinegger Baumschulen.

Ořechoplodec STEINTHE tvoří nápadně vzpřímený keř kompaktního růstu o výšce kolem 80 cm a šířky 60 cm. Pěkně si zachovává tvar bez polehavých postranních větví a nabízí husté rostliny. Od konce srpna se objevují tmavě modrofialové květy na pozadí poměrně velkých, vonných listů. Ty jsou opadavé, středně zelené, kopinaté, při rašení jsou zoubkaté při okrajích a v létě se tvoří už celokrajné, výrazně méně stříbřitě ojíněné v porovnání se staršími odrůdami a mírně lesklé. Výborně si zachovává tvar a působí pevným dojmem. Díky atraktivní barvě listů a květů se nejvíce hodí do kombinací s pastelově zbarvenými trvalkami a nízkými keři.

Nemá zvláštní nároky na půdu, i když lépe se mu daří v živných půdách se spodním obsahem jílu, zem ale musí být vždy propustná. Každé jaro je nutné mu loňské letorosty zkrátit o přibližně dvě třetiny, aby vytvořil mnoho nových větví, na kterých kvete. Potřebuje slunné a výhřevné stanoviště. Plně mrazuvzdorný do min. -25°C, v propustných půdách až do -27°C. V regionech s nižšími zimními teplotami se chová jako trvalka a zjara raší z kořenů a spolehlivě stihne i vykvést.

Poslední revize 12-01-2020; 20-12-2023
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Caryopteris x clandonensis 'Inoveris' GRAND BLEU®
Caryopteris x clandonensis 'BLUE BALLOON'®
Caryopteris x clandonensis 'FERNDOWN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.