Viola cornuta

Viola cornuta
Viola cornuta
violka rohatá
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
DOBA KVETENÍ listopad - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v zimě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Violka rohatá (někdy i ostruhatá nebo růžkatá) není ani trošku ďábelská, jak by se mohlo z názvu zdát. Jedná se o španělský druh stálezelené trvalky, která umí kvést od brzkého jara až do léta, případně při správném výsevu a narychlení navíc nabídne ještě jednu sezónu a to od podzimu až do prvních silně mrazivých dnů zimy. Přírodní druh nese bledé barvy lila až světle fialové a pochází z Pyrenejského poloostrova, kde se nachází ponejvíce ve Španělsku.

Violka rohatá je dnes díky šlechtitelům k dispozici v mnoha lákavých barvách a barevných kombinacích. Často mají „ouška“ (horní okvětní plátky) jinou barvu než střed a spodní plátky, proto může připomínat violku trojbarevnou, ale květy violky rohaté jsou větší a nápadnější. Jestli máte tento druh kytiček rádi, zkuste si udělat truhlík nejenom na jaro ale i na zimu - představte si tu nádheru mít v polovině mírné zimy plně rozkvetlý a barevný truhlík! Květy violek totiž vydrží noční mráz až -5°C, poté zavadají a další poupata se netvoří, když je i přes den chladno, ale čekají na jaro, kdy se rozvinou v plné kráse a kvetou až do léta. A navíc jsou jejich květy jedlé a krásně vypadají v letním salátu.

Pěstují se snadno – ať už v květináčích nebo v záhonu, kde mají zanedlouho chuť se trošku rozšířit poléhavými stvoly, které není problém zakrátit, aby zůstala v trsu a kompaktní. V truhlících mají rády zálivku tak jednou týdně, ale vždy musí mít dobrý odtok vody a chovejte se k nim jako k sezónním letničkám – otrhávejte odkvetlé květy a častěji hnojte tak jednou za 14 dnů. Většinou nevyžadují ani ošetření proti nemocem či škůdcům, snad jen v záhonech je chraňte proti plžům.

Pokud vysadíte na podzim mladé macešky, chladné počasí jim pomůže vytvořit si dobré kořenový systém, aby s kvetením začaly velmi brzy zjara. Silné rostliny, které sázíte již s květy, na nic nečekají a kvetou hned a celý podzim a první část zimy až do příchodu silných mrazů, kdy si dají pauzu a pak s kvetením pokračují rovněž od brzkého jara. Mrazuvzdorné jsou na kořenech do min. -25°C, květy do -5°C a spolehlivě se přesávají, čemuž lze zamezit včasným otrháváním květů.

Poslední revize 16-01-2020
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Viola cornuta
HOBBY
PRAHA POŠTOU
Viola cornuta
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Viola x wittrockiana 'DELTA F1'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.