Caryopteris 'Lisaura' HINT OF GOLD

Caryopteris 'Lisaura'
Caryopteris 'Lisaura' HINT OF GOLD
ořechoplodec
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.6-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:světle zelená a žlutá
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ srpen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Anglickému šlechtiteli jménem Peter Catt ze školky Liss Forest Nurseries modré a fialové květy jednoduše nedají spát. Mezi více jak 60 rostlinami, o které se doposud zasloužil, je hned několik ořechoplodců, perovskií a olověnců, všechny kvetoucí v některém z odstínů modré až fialové barvy. Ořechoplodci se zabývá od roku 1998 a tentokráte zkřížil druh klandonský a šedivý, který nabízí větší listy a jinak uspořádaná květenství. Patent vyšel v roce 2009 v USA pod číslem PP20608 a v Evropě jako EU25088. Rostlina získala bronzovou medaili na Plantariu 2008.

Ořechoplodec HINT OF GOLD nabízí zejména atraktivní vybarvení listů. Jsou výrazně větší než na ořechoplodci klandonském – až 5,5 cm dlouhé a 3 cm široké – a mají svítivě brčálově žlutozelenou barvu, čímž nabídne vítané zpestření v záhonech s nízkými keři a jehličnany tmavě zelených barev. Jsou opadavé, při doteku zvláštně aromatické a jemně plstnaté. Květy se objevují od poloviny léta do poloviny podzimu a jsou elegantně seskupené kolem dokola ve vyšších patrech stonků a na jeho vrcholu. Mají středně fialovou barvu a jsou to drobné trubičky ukrývající spoustu nektaru pro čmeláky, motýly a podobné mlsaly, kteří keř obletují od rána až do soumraku.

Keř roste kompaktně a vzpřímeně do výšky a šířky 80-90 cm. Každé jaro je nutné mu loňské letorosty zkrátit o přibližně dvě třetiny, aby vytvořil mnoho nových větví, na kterých kvete. Díky větším květům vypadá plnější a než jeho bratři a jejich barva rozsvítí jakýkoli záhon.

Nemá zvláštní nároky na půdu, i když lépe se mu daří v živných půdách se spodním obsahem jílu, zem ale musí být vždy propustná. Potřebuje slunné a výhřevné stanoviště. Plně mrazuvzdorný do cca -25°C, v propustných půdách až do -27°C. V regionech s nižšími zimními teplotami se chová jako trvalka a zjara raší z kořenů a spolehlivě stihne i vykvést.

Poslední revize 29-01-2020
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Caryopteris 'Lisaura'
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Caryopteris x clandonensis 'WORCESTER GOLD'
Caryopteris x clandonensis 'SUMMER SORBET'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.