Berberis julianae

Berberis julianae
Berberis julianae
dřišťál Juliin
VZRŮST střední keř
 vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Dřišťál Juliin je impozantní druh stálezeleného dřišťálu původem ze střední a západní Číny, jež nabízí snad největší listy ve své kategorii. Jsou neopadavé, tmavě zelené, při krajích ostře pilovité, protáhle elipčité, 4-8 cm dlouhé a 2-2,5 cm široké, lesklé a na podzim se barví do překrásných a zářivých odstínů šarlatové, zlatavě oranžové a karmínově červené a starší listy opadají. V dubnu až květnu vykvétají bohaté trsy sytě žlutých květů ve velkém množství, po kterých následují nejedovaté, černé plody s modrošedým ojíněním.

Roste rychle a bujně do vzpřímeného, hustého keře s přepadavými bočními větvemi. Mladé výhonky jsou měkké, ale během léta dozrávají a z kožovitých, pichlavých listů i 2-4 cm dlouhých trnů po celé délce větví se stává neprostupná plotová bariéra, ideální k odehnání kohokoliv a čehokoliv z vaší zahrady. Randy Stewart na svém zahradnickém blogu si ohledně jeho trnitosti nebere servítky a právem tvrdí, že ‚dřišťál Juliin by se pokusil zdolat jen naprostý pitomec‘. Lze jej po odkvětu stříhat, tj. koncem jara, nikdy na začátku jara, protože byste přišli o květy. Alternativní termín řezu je v polovině léta, kdy se keř spíše tvaruje. Díky bohatému kvetení se jedná o ceněnou rostlinu pro včelí pastvu.

Pěstovat lze v téměř jakékoli dobře odvodněné zemi, hnojení není nutné. Nejlépe poroste na plném slunci či v mírném polostínu. Dobře snáší i zanedbání a jakmile zakoření, tak i krátké letní přísušky. Nevyžaduje mulčování, ale za rovnoměrné vlhko pod nevysychající kůrou bude vděčný. Mrazuvzdorný je do cca -29°C a ve volné přírodě roste v nadmořských výškách od 2000 do 4000 m/n, takže je zvyklý i na nevlídné klima.

Poslední revize 14-02-2020
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Berberis julianae výška 40-60 cm, šířka 40-50 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Berberis gagnepainii var.  lanceifolia
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.