Acer saccharinum

Acer saccharinum
Acer saccharinum
javor stříbrný
VZRŮST vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 20-30m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 15-20m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Stromy
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Javor stříbrný je vysoký strom původem ze Severní Ameriky. Je oblíbený pro atraktivní listy a svou houževnatost a odolnost všem možným nástrahám přírody. Opadavé listy jsou hluboce vykrajované do 3 až 5 laloků jako dlanitolisté javory, svrchu jsou středně zelené a zespoda nápadně stříbřité až bílé, kteroužto nádheru odhaluje nejčastěji vítr, který je obrací naruby. Na podzim se barva mění do sytě žluté, případně v kyselejších půdách do oranžové, šarlatově červené až světle vínové. Již koncem zimy bohatě vykvétá shluky drobných, červených květů, jež při dokvétání žloutnou.

Strom roste velmi rychle do vystoupavě oválného tvaru, který se s věkem mění na nepravidelně kulovitý. Boční větve mají tendenci přepadat. Jsou křehčí než u ostatních javorů a nejsou vhodné pro dobrodružné výpravy malých horolezců. Lze jakkoli řezat, nejlépe v klidovém období od konce podzimu do poloviny zimy, aby nepřicházel o mízu. Ale ani tak jej neudržíte malý – tento druh je vhodný do velkých zahrad a parků, kde bude mít dostatek prostoru ukázat svou krásu.

Javor stříbrný je odolný strom, který zvládá mokro, sucho, silně kyselou zem i udusaný jíl. Pouze nemá rád posypovou sůl a příliš vápenité podloží – může trpět chlorózou. Jeho kořeny jsou na druhou stranu tak houževnaté, že mohou ohrozit mělce uložené trubky a pěšiny bez řádných základů v bezprostřední blízkosti. Plně mrazuvzdorný do min. -34°C, možná ještě o něco více.

Poslední revize 24-02-2020
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Acer saccharinum výška kmene 150-170 cm, obvod kmene 10-12 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM
Acer saccharinum výška 300-350 cm, obvod kmene 4-6 cm
De Luxe
CHLUMEC AUTEM


Podobné rostliny
Acer saccharinum f.laciniatum  'WIERI'
Acer x freemanii ('Jeffersred') AUTUMN BLAZE®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.