Prunus 'PINK PERFECTION'

Prunus
Prunus 'PINK PERFECTION'
sakura, okrasná třešeň
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled foto

U většiny krásných stromů a keřů se v encyklopediích dočteme informaci, že pocházejí z Asie (Čína, Korea, Japonsko). Nejinak je tomu i u nejkrásnějších sakur - kvetoucích třešní. A jméno této krasavice mluví za vše: Pink Perfection ('Růžová dokonalost'). Jedná se o britskou selekci veleúspěšné odrůdy Kanzan z roku 1935, od níž se liší méně bujným růstem, takže se vejde i do nevelkých zahrad.

Pink Perfection je nižší a méně rozkladitá sakura se záplavou plných, růžových květů na přelomu dubna a května. Strom roste středně rychle, cca 25-30 cm za rok, a tvoří úzce trychtýřovitou, velmi hustou korunu. Listy jsou typicky třešňové, asi 8-10 cm dlouhé, široce elipčité, pilovité při okrajích, sytě zelené v sezóně a mnohobarevné na podzim, pokud je strom v kyselé půdě. Nabídnou všechny odstíny od zlatožluté, přes oranžovou, šarlatově červenou až do lehce vínové - té je nejméně.

Strom je naprosto bezúdržbový a bezproblémový a řez není nutný ani žádnoucí z důvodu možné infekce moniliózou. Snáší jakoukoli půdu, ale přednost dá rovnoměrně vlhké, kyselejší a hluboké půdě. Pro dobré kvetení potřebuje slunné stanoviště. Kořeny jsou povrchové a mnohdy vystupují nad terén. Plně mrazuvzdorný do cca -27°C, a krátkodobě snese ještě o pár stupňů níže.

Poslední revize: 08-06-2007; 18-07-2016
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Prunus výška kmene 200-210 cm, obvod kmene 10-12 cm, šířka koruny 40-60 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM


Podobné rostliny
Prunus serrulata  'KANZAN'
Prunus serrulata 'KIKU-SHIDARE-ZAKURA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.