Ulmus glabra 'PENDULA'

Ulmus glabra
Ulmus glabra 'PENDULA'
jilm horský
VZRŮST nízký strom
 převislý/kaskádovitý
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Stromy
náhled foto

Jilm Pendula je atraktivní strom s převislou korunou a nápadně velkými listy. Je velmi podobný sesterské odrůdě Camperdownii a hlavní rozdíl spočívá zřejmě v kladu větví, které u odrůdy Pendula jsou téměř přísně svěšené na rozdíl od odrůdy Camperdownii, která svými převislými větvemi tvoří spíše kaskády. Opadavé listy jsou sytě zelené, při krajích výrazně pilovité, 10-15, někdy až 20 cm dlouhé. Začátkem jara bohatě kvete shluky droboučkých květů, ze kterých se ještě před olistěním vytvoří světle brčálově zelené křídlaté nažky.

Na mnoha místech se dočtete, že výška tohoto stromu může dosáhnout 6 až 9 metrů, což je údaj týkající se výjimečných staletých a starších exemplářů z arboret a parků, kde mají neomezený prostor na větve i na kořeny. V zahradách je mnohem nižší, ale je nutné počítat s tím, že převislé větve naopak zabírají místo do stran, neboť se deštníkovitě rozrůstají do boků. Střih není nutný, ale lze tvarovat dle libosti. Můžete vymodelovat korunu jako plochý klobouk s odspodu odřezanými větvemi nebo naopak krátit postranní větve, aby co nejdříve vytvořil efekt přetékajícího jezu. Řez provádějte na jaře před rašením.

Jim je nenáročný na půdní typ, pokud zem není podmáčená. Zvládá silné mrazy, ale nesnáší suchý úpal, přestože se má pěstovat na slunci. Doporučujeme jej dostatečně zamulčovat, aby zem neztrácela v horkých měsících vlhkost. Plně mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 09-03-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Ulmus 'CAMPERDOWNII'
Carpinus betulus 'PENDULA'
Cercidiphyllum japonicum 'PENDULUM'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.