Prunus armeniaca ZAKRSLÉ ODRŮDY / DWARF

Prunus armeniaca
Prunus armeniaca ZAKRSLÉ ODRŮDY / DWARF
zakrslá meruňka
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
náhled foto
Zakrslé ovocné stromky jsou vítaným zpestřením mezi ovocnými stromky zejména pro ty, kdo nemají velkou zahradu, nebo nemají vůbec žádnou, ale rádi by si vypěstovali nějaké vlastní ovoce například na balkóně nebo terase svého bytu.

Kdo by neměl chuť na voňavou a šťavnatou meruňku z vlastního stromečku. A nemáte-li velkou zahradu, určitě přijdou vhod zakrslé a kompaktní odrůdy, které se vejdou i do té nejmenší zahrádky, na balkóny a terasy. Meruňky jsou přirozeně samosprašné, takže nevyžadují opylovače, kterých by byl na městských balkónech jistě nedostatek. Řadíme sem i nesprávně pojmenované ‚sloupovité‘, protože meruňky sloupovité být neumí .

Popis odrůd:

- Kalula Zwerg – zakrslá – pozdní odrůda s menšími, voňavými a sladkými plody se zlatavě oranžovou slupkou, někdy s červeným líčkem, dozrává ve druhé polovině léta, dorůstá cca 1,5m

- (Nana) Bashful – zakrslá – středně pozdní, středně velké, sladké a voňavé plody, oranžově červená slupka, dozrává v polovině prázdnin, dorůstá cca 1,5m

- Orange Beauty – zakrslá – středně pozdní, středně velké, sytě oranžové, šťavnaté a sladké plody, dozrává v polovině léta, dorůstá cca 1,5m

- Aprikompakt®
- kompaktní – středně pozdní, středně velké, oranžově červené, sladké plody, dozrává v polovině léta, odolná monilióze, dorůstá cca 1,5m

- Garden Aprigold® - zakrslá, téměř kulaté plody, oranžová slupka, oranžová dužina, šťavnatá, sladká, plodí od poloviny července, vzpřímený růst, dorůstá cca 2m výšky a 1m šířky

Meruňky mají rády živnou, středně vlhkou, výhřevnou půdu, může být mírně kyselá nebo zásaditá. Pokud ji budete pěstovat v kontejneru, je nutné ji každoročně dovyživit vhodným, nejraději pomalu rozpustným hnojivem. Pěstujte je výhradně na plném slunci. Nevyžadují řez, ale je možné je tvarovat po odkvětu. Je dostatečně mrazuvzdorná do cca -27°C, na balkonech a terasách se doporučuje pěstovat ve velké nádobě, aby jí nepromrzly kořeny, nebo pod ni na zimu vsunout polystyrenový čtverec.

Poslední revize 23-03-2020; 05-02-2021
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Prunus armeniaca Orange Beauty vk 30
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Prunus armeniaca Orange Beauty vk 30
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.