Rosa 'MACgoofy' PAPAGENO®

Rosa 'MACgoofy'
Rosa 'MACgoofy' PAPAGENO®
čajohybrid (McGredy)
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.8-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:sytě růžová a bílá
DOBA KVETENÍ červen - listopad
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Růže
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

PAPAGENO® byla první z ‚papouščí‘ dvojice melírovaných růží od severoirského šlechtitele Samuela Darragh McGredy IV. Pochází z roku 1982 a jedná se o moderní čajohybrid, který MacGredy vyšlechtil až poté, co se odstěhoval na Nový Zéland, kde mu díky vlídnějšímu klimatu šla práce mnohem lépe od ruky až do jeho smrti roku 2019. Odrůdu pojmenoval na počest Mozartovy opery Kouzelná flétna a představil ji roku 1989.

Její květy jsou středně velké, poloplné, mají 17 až 25 okvětních plátků a vykvétají ve vlnách během celého léta. Vůně je jemná, nasládlá, velmi příjemná. Jsou dvoubarevné: za základ se považuje karmínově červená barva, která je žíhaná téměř bílou barvou. Barevnost je nepravidelná, takže každý květ je jiný a tím pádem unikátní a někdy se může stát, že květy vypadá spíše bíle s červenými melíry. Opadavé listy jsou tmavě zelené, matné a bohužel velmi choulostivé na choroby – skvrnitost a padlí, takže bude potřeba rostlinu několikrát v sezóně ošetřit proti nemocem. Ale její květy za to rozhodně stojí, stejně jako fakt, že kvete velice dlouho – někdy až do listopadu. Roste jako hustý keř výšky a šířky kolem 1m.

Pěstování: Připravte si výsadbovou jámu cca 30x30 cm. Růži zasaďte tak, aby štěp byl po výsadbě cca 3 cm hluboko v zemi. Dobře zalijte a výhony na zimu přihrňte do výšky cca 15 cm (kůrou nebo i zemí). Růže tolerují většinu typu půd, ale nejraději mají hlubokou, živnou půdu bohatou na humus a vlhko (nikoli mokro). Plné slunce. Na zimu zamulčujte.

Stříhání: Zjara ji můžete zastříhnout zpětným řezem na 3-5 živých pupenů nad zemí, nebo pouze lehce zatvarovat. Bujné výhony přesahující požadovaný tvar rostliny odstraňte během vegetace. Pro podporu dalšího kvetení během sezóny lze průběžně prořezávat odkvetlé výhony tak, že je seříznete od odkvetlého šípku až do místa, kde rostou listy o 5 listenech.

Poslední revize: 19-04-2020
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Rosa 'ABRACADABRA'®
Rosa  'MUNDI'
Rosa 'DEEP IMPRESSION'®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.