Hyacinthus 'PINK PEARL'

Hyacinthus
Hyacinthus 'PINK PEARL'
hyacint
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Hyacint je známá a překrásně vonící jarní cibulovina, o které možná nevíte, jak praví řecká mytologie, že byla pojmenovaná po krásném spartanském princi. Krása jeho tváře a antická dokonalost těla přiměla dokonce dva bohy, aby se do něj bezhlavě zamilovali a soupeřili o jeho přízeň – boha světla a slunce Apolla a boha západních větrů Zephyrose. Podle Bibliotheky se jedná vůbec o první zmínku o lásce mezi dvěma muži. Hyacint si tehdy vybral zářivého Apolla, což žárlivý Zephyros nesl tak těžce, že Hyacintovi zanedlouho přivodil smrtelné zranění diskem, kterým si Hyacint s Apollem právě házeli. Apollo ze svého žalu stvořil květinu, jejíž květy skrápěl jeho krví a pojmenoval ji po svém milovaném. Zajímavé na celé historii je i rozuzlení, kdy Zephyrus za svůj čin nedošel odplaty od rozzuřeného Apolla, neboť se za něj postavil Eros, bůh lásky, který jeho čin ospravedlnil jako akt hluboké lásky a pouze mu přikázal, aby mu navěky sloužil.

Perlová série hyacintů se řadí k těm nejúspěšnějším. Rostliny mají květy sytých barev i vůní. Pink Pearl je zářivě růžová odrůda, není sladce růžová jako cukrová vata, spíše ostře neonově růžová a ani při odkvětu příliš nebledne. Květy jsou uspořádané v bohatém vrcholovém klasu a rozkvétají od dubna do května. Stonky jsou 25-30 cm vysoké a listy úzce, podlouhlé, dužnaté, svěže zelené.

Hyacinty preferují čerstvou, kyprou, rovnoměrně vlhkou a živnou půdu. Cibule se vysazují asi 20 cm hluboko a 5-8 cm jedna od druhé. Nemnoží se tak ochotně mladými cibulkami jako třeba narcisy, takže pokud stojíte o pěkný hustý trs, raději si kupte více cibulí nebo rostlin najednou. Pěstujte je na plném slunci nebo jen v lehkém polostínu. Po odkvětu odstříhejte stonky s květy, ale listy nechte dozrát a přirozeně zavadnout, jen tehdy budou mít cibulky dostatek síly pro kvetení v dalším roce. Od začátku kvetení vydatně hnojte, abyste si zajistili bohatá květenství i na další rok. Jsou velice mrazuvzdorné, bez ochrany až do min. -30°C. V oblastech s chladnějšími zimami doporučujeme silný zimní mulč, se kterým mohou přečkat až -40°C.

Poslední revize 12-05-2020
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2023 / únor 2024 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Hyacinthus
HOBBY
ZIMNÍ SKLAD POŠTOU


Podobné rostliny
Hyacinthus 'GIPSY QUEEN'
Hyacinthus 'PURPLE SENSATION'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.