Gaillardia GALYA™ 'Blazing Sun'

Gaillardia
Gaillardia GALYA™ 'Blazing Sun'
kokarda
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ ++kombinovaná:žlutá a červená a rudá
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Pokud existuje trvalkové nebe, určitě tam kvetou kokardy … Toto je totiž tak krásná trvalka, že je nemožné ji opominout, pokud tvoříte trvalkový záhon, který má v létě svítit jako sluníčko. Kokarda osinatá a od ní odvozený kříženec kokarda velkokvětá, k níž náleží většina dnes pěstovaných zahradních odrůd, pochází se severozápadu Ameriky - na západ od kanadských Kordiller až po americkou Arizonu. Série kokard GALYA™ pochází od izraelské firmy Danziger, která začala v 50. letech minulého století jako malý rodinný podnik a nyní je z ní velká šlechtitelská a pěstitelská společnost zabývající se převážně trvalkami, letničkami a květinami k řezu, které nabízí ve více než 60 státech světa.

GALYA™ Blazing Sun je žhnoucí slunce mezi kokardami. Nabízí dvoubarevné květy, jejichž okvětní plátky jsou téměř z poloviny zlatožluté a z té druhé zářivě červené. Vyrůstají kolem granátově rudých disků se zlatavým středem, které schovávají množství nektaru pro včely i čmeláky. Stonky dorůstají kolem 30 cm, bohatě se větví a rostlina tvoří velice hustý a kompaktní trs, jež dokáže během jedné sezóny ztrojnásobit svůj objem. Listy jsou světle až sivě zelené, chloupkaté, málo nápadné. Odrůda kvete již prvním rokem po výsevu.

Kokarda miluje plné slunce a dobře propustnou půdu. Pro hezkou rostlinu doporučujeme odstříhávat stonky s odkvetlými hlavičkami k prvnímu listu, aby dříve nasazovala nové květy, ale není to nezbytné. Kokarda je spíše suchomilná rostlina a v tuhých půdách zadržujících vodu poroste dobře jenom v sezóně a v zimě často shnije. Přesto za parného léta v extrémně suchých půdách doporučujeme zálivku navíc. V propustných půdách a skalkách a bez hnojení vydrží mráz do cca -30°C a na stanovišti vydrží mnohem déle, než určují encyklopedie, které ji řadí mezi krátkověké trvalky. Vydatným hnojením se rostlina často vysílí během prvního roku a brzy zajde, je tudíž lepší ji pěstovat přirozeně, ideálně pouze s mykorrhizou.

Poslední revize 29-09-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Gaillardia aristata 'Granretip' SUNBURST™ Red With Yellow Tip
Gaillardia aristata 'Kiegaldab'  GALLO™ DARK BICOLOR
Gaillardia 'ARIZONA SUN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.