Indigofera kirilowii

Indigofera kirilowii
Indigofera kirilowii
modřil Kirilův
VZRŮST malý keř
 střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ červen - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Modřil je velice efektní, málo rozšířený keřík pocházející z Asie a je blízkým příbuzným afrického indigovníku, z jehož výtažku byla za starých časů získávána modrá barva. Modřil Kirilův má svou domovinu v Koreji, severní Číně a jižním Japonsku. Jedná se o nízký, v přírodě spíše podrostový keř snad s největšími květy, které otužilé formy modřilu umí.

Květy jsou bobovité, zářivě růžové a uspořádané v hroznech o délce 10-13 cm. Vykvétají mohutně začátkem června na 4 až 6 týdnů a v dobrých podmínkách umí nakvétat na neustále dorůstajících větvičkách až do září. Opadavé listy jsou lichozpeřené, středně zelené, vypadají jako zmenšeniny akátových listů a rostlinu dokonale pokrývají. Roste do patrovitého, spíše horizontálně rozkladitého keře o výšce necelý metr a něco větší šířce.

Abyste dosáhli maximálního efektu, kterým modřil umí navodit až exotickou atmosféru, vysaďte jej do velice živné, výborně odvodněné půdy na plné slunce. Vřele doporučujeme jej každý rok radikálně seříznout zpětným řezem o 70-80% původní délky, jako když zjara řežete komule nebo ořechoplodce. Zhoustne, bude pevnější a nabídne větší květy. Nezvládá dobře dlouhá sucha, proto jej doporučujeme pěstovat neustále zamulčovaný. Nesnáší těžkou, udusanou a nepropustnou jílovitou zem. Mrazuvzdorný je do cca -29°C a při silnějším mrazu nadzemní části odumřou a rostlina raší zjara z kořenů jako trvalka.

Poslední revize 09-06-2020
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Indigofera kirilowii
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Indigofera kirilowii
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Indigofera heterantha
Indigofera himalayensis 'SILK ROAD'
Robinia hispida var. rosea (Robinia elliottii)
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.