Deutzia 'COMPACT PARADISE'

Deutzia
Deutzia 'COMPACT PARADISE'
trojpuk
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ krémová
DOBA KVETENÍ červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

V roce 2020 přichází americká firma Proven Winners® na trh s velmi atraktivní novinkou mezi zakrslými trojpuky s názvem Compact Paradise. Jméno je prozatím dočasné a v blízké budoucnosti se možná dočkáme nového. Důležitá je ale rostlina sama.

Compact Paradise je stejně zakrslá a malá jako YUKI CHERRY BLOSSOM nebo YUKI SNOWFLAKE, ale pyšní se svými velkými květenstvími, která jsou asi 15 cm dlouhá a trochu připomínají kvetoucí homole motýlích keřů. Tyto laty jsou složené ze smetanově bílých, droboučkých kvítků vyzdobených žlutými prašníky a vykvétají přibližně v první dekádě června. Po odkvětu je doporučujeme odstříhat, abyste zamezili tvorbě nehezkých semeníků. Rostlina si mezitím může vytvořit několik dlouhých, nových výhonů, které je pro zachování kompaktnosti keře dobré odřezat společně s odstraněním květenství nebo ještě před začátkem kvetení. Listy jsou opadavé, protáhle elipčité, 4-6 cm dlouhé, svěže zelené.

Tento trojpuk roste pomalu převážně do polštářovitého tvaru, respektive fontánovitého tvaru, pokud neodřezáváte dlouhé výhony. Jakékoli tvarování dělejte vždy po odkvětu, abyste nepřišli o kvetení, protože kvete na loňských větvích. Není náročný na půdní typ ani hnojení. Nejlépe mu vyhovuje slunečné stanoviště a vlhčí půda, ale poroste i v polostínu. Plně mrazuvzdorný do min. -30 °C a možná zvládne až -34 °C.

Poslední revize 13-07-2020.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Deutzia gracilis 'NIKKO'
Ligustrum japonicum 'KOREA DWARF'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.