Musa basjoo 'SAKHALINE'

Musa basjoo
Musa basjoo 'SAKHALINE'
japonský banánovník
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Exotika
náhled fotonáhled foto

Velmi atraktivním přínosem do exoticky laděných zahrad našeho klimatu jsou listy banánovníků, konkrétně odrůd, které jsou u nás plně mrazuvzdorné. Tento druh dostal jméno „Sakhaline“ podle největšího ruského ostrova z severního Pacifiku, kde lze nalézt původ jeho rodičů. Přestože se ostrov nachází ve stejném klimatickém pásmu jako například Čína, je velmi hornatý a na některých místech zimní teplota klesá až k -40°C a v létě dosahuje třicítek. Podél pobřeží zase zima není horší než -12°, ale letní teploty nevystoupí nad 16°C. Pokud vám to trochu připomíná hříčky našeho počasí, snadno se dovtípíte, že naše podnebí snáší výborně. Jedná se o trvalku, která raší každé jaro ze země a během sezóny dokáže narůst 1,5-2,0m (podle stáří rostliny). Má dlouhé, světle zelené listy, o něco užší než pokojové banánovníky s tenčí strukturou ale i tak velké (cca 1m dlouhé). Tvar narostlé rostliny připomíná palmu – silný stonek a vějíř velkých listů na vrcholu. Zasaďte jej do lehčí, odvodněné půdy s dostatkem humusu a zamulčujte. Potřebuje neustálý přísun vody a pravidelné hnojení dusíkatými hnojivy (na bujný růst) s obsahem hořčíku (na zeleň listů). Po prvních mrazech na podzim listy zhnědnou, což je čas rostlinu seříznout až u země a zasypat suchým mulčem do výšky 30-40 cm a šířky o 10 cm více, než byl trs. Přibližně 2/3 plochy vzniklého kopečku přikrýt nepromokavým materiálem, aby do rostliny nesněžilo a nepršelo. Na jaře odstraňte kryt a podle počasí (většinou na začátku dubna) postupně odhrabujte kůru, aby se zem prohřívala a rostlina začala znovu růst. Pokud by vyrašila dříve, než přijdou poslední mrazíky, nové špičky listů ještě na noc zasypte kůrou. Většinou ale raší pozdě, spíše až v květnu. V mokrých a těžkých půdách může být napadena plísní na kořenech a listech, které se snadno zbavíte účinným postřikem i zálivkou kořenů (např. Previcur).
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Musa basjoo
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.